ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.83
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Sebepoškozování

  • neboli automutilace

Sebepoškozování je závažný problém, jenž není jen psychickou poruchou, ale taky věcí, která trápí čím dál tím více holek v mém věku.

Vždycky jsem nechápal, jak někdo může něco podobného dělat. Až jednou, když ředitel naší školy zase říkal jednu ze svých mnoha moudrých vět, jsem to konečně pochopil. Říkal, že když někoho bolí palec, stačí jej kopnout pod koleno a on pro bolest v koleni zapomene i na bolest v palci. Přesně v tom momentu mi to došlo. Holky se řežou proto, aby zapomněly na psychická zranění. Ale co může být tak strašného, aby za to stálo se říznout?

Příspěvky ze sociálních sítí od holek, jež mají těžký život, protože na Vánoce dostali iPhone v jiné barvě než chtěly nebo že je jim už třináct a stále ještě nepoznaly pravou lásku, jsou značně přehnané a nestojí za jakékoliv sebepoškozování. Nevím, jestli si to holky uvědomují, ale ty jizvy zůstanou na celý život. Kde seženete práci s jizvami na ruce? Nikde, všude si o vás pomyslí, že jste psychopat.

Věta "Ty nevíš, jak těžký mám život!" mě donutila k tomu, abych se zasmál. Ano, lidé, kteří byli v koncentračních táborech nebo pracovníci v uranových dolech mohou tvrdit, že mají těžký život. Ale ne 13letá holka, která nemá iPhone a dokonce ani pravou lásku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
SebepoškozováníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)