ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.50
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Sebepoškozování (2)

Sebepoškozování je situace, kdy ubližujete sami sobě, třeba že se řežete, pálíte nebo jinak trýzníte. Sebepoškozování je vážná věc, jíž v poslední době trpí čím dál více dětí v pubertě, ale samozřejmě nejde jenom o děti...
Některé děti si ubližují pro získání pozornosti, jiné proto, aby přebily svou psychickou bolest.

Každý má na tuto problematiku odlišný názor. Někdo to chápe a snaží se druhým pomáhat, ale pak tu jsou lidé, kteří je za to jen odsuzují.
Všichni máme nějaký ten problém, ovšem to není důvod si ubližovat.

Abych pravdu řekla, vůbec nechápu některé lidi, kteří si ubližují třeba jen kvůli tomu, že nedostali nový iPhone nebo že se s nimi rozešla druhá polovička anebo čistě kvůli pozornosti. Na světě jsou přeci daleko horší věci...například když vám někdo blízký zemře, když přijdete o dům nad hlavou nebo když se stanete obětí domácího násílí.

Se sebepoškozováním se začíná hodně snadno, ale strašně špatně se s ním skoncuje. Nejprve to začíná malým škrábnutím klíčem, potom kružítkem, nůžkami či žiletkou a v nejhorších případech to bohužel končí až smrtí.

Sebevražda není zbabělá. Zbabělé je zničit člověka natolik, že jediné, co si přeje, je smrt. Měli bychom si ale uvědomit, že sebevražda není řešení.
Přemýšleli jste, co pak bude s lidmi, kteří vás měli rádi? Vím, že v danou chvíli to člověka asi nenapadne, jediné, co si přeje, je, aby už necítil žádnou bolest. Jenže zkuste si představit sebe v takové situaci, kdyby vám někdo blízký, koho máte rádi, spáchal sebevraždu. Jak by vám bylo? Asi ne moc dobře, viďte? Vždycky se najde někdo, kdo vás má rád a komu budete scházet.

Život umí být těžký i hezký zároveň. Taky jsem si prošla sebepoškozováním a ztratila naději, že všechno bude jednou zase dobré.

To, že svou bolest budeme řešit řezáním, není dobrý přístup, akorát vám to nechá jizvy po těle a časem toho budete litovat. Většina lidí ve vašem okolí to nepochopí, ale pravý přítel tu bude vždycky s vámi a bude vás mít rád takového, jaký jste.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Natálie, 14.04.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sebepoškozování (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­