ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.64
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

S kým bych se chtěla setkat

Když se tak nad tím zamyslím, nejvíc bych se chtěla setkat s grungeovou legendou, Kurtem Cobainem. Byl to výjimečný člověk, zasloužil se o rozvoj punk-rockové hudby. Působil v kultovní kapele Nirvana jako zpěvák a kytarista. Psal procítěné texty a jednoduchou, ale melodickou hudbu.
Jeho psychický vývoj ovlivnil rozvod jeho rodičů, když mu bylo teprve 7 let. Jeho trauma se objevilo v mnohých textech písní Nirvany. Po svém nejúspěšnějším albu Nevermind začal Kurt brát drogy. Podle svých slov proto, aby se vyhnul tlaku producentů a bolesti, kterou mu způsoboval skříplý nerv v zádech. Později se oženil s rockovou zpěvačkou Courtney Love.
V roce 1994 ukončil svůj život sebevraždou - zastřelil se. Jako důvody tohoto činu uvadí v dopise na rozloučenou svoji citlivost, to, že ho jeho život a hlavně koncertování už nenaplňuje. Už nemohl nalhávat svým fanouškům, že dělá to, co ho baví. Cítil se osamělý a nepochopený.
Reakce fanoušků na jeho sebevraždu byly různé, jedna strana začala prohlašovat, že jde o vraždu a začali z ní vinit jeho manželku, až 20 procent nejvěrnějších fanoušků se po vzoru Kurta zastřelilo. Jeho smrt také způsobila rozpad Nirvany, protože to byl on, kdo skládal většinu hudby a psal texty.
Přestože je už 12 let po smrti, stále si ráda poslechnu nahrávky jeho kapely. Bohužel už nebudu mít nikdy možnost se s ním setkat, ale ráda bych si s ním promluvila o hudbě, která oslovila tolik lidí. A určitě také o jeho, asi vlastní vinou nešťastném životě. Přes všechny ty okolnosti bych mu chtěla říct, že si ho vážím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Metla, 04.06.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
S kým bych se chtěla setkatMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­