ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

S kým bych se chtěla setkat

Když se tak nad tím zamyslím, nejvíc bych se chtěla setkat s grungeovou legendou, Kurtem Cobainem. Byl to výjimečný člověk, zasloužil se o rozvoj punk-rockové hudby. Působil v kultovní kapele Nirvana jako zpěvák a kytarista. Psal procítěné texty a jednoduchou, ale melodickou hudbu.
Jeho psychický vývoj ovlivnil rozvod jeho rodičů, když mu bylo teprve 7 let. Jeho trauma se objevilo v mnohých textech písní Nirvany. Po svém nejúspěšnějším albu Nevermind začal Kurt brát drogy. Podle svých slov proto, aby se vyhnul tlaku producentů a bolesti, kterou mu způsoboval skříplý nerv v zádech. Později se oženil s rockovou zpěvačkou Courtney Love.
V roce 1994 ukončil svůj život sebevraždou - zastřelil se. Jako důvody tohoto činu uvadí v dopise na rozloučenou svoji citlivost, to, že ho jeho život a hlavně koncertování už nenaplňuje. Už nemohl nalhávat svým fanouškům, že dělá to, co ho baví. Cítil se osamělý a nepochopený.
Reakce fanoušků na jeho sebevraždu byly různé, jedna strana začala prohlašovat, že jde o vraždu a začali z ní vinit jeho manželku, až 20 procent nejvěrnějších fanoušků se po vzoru Kurta zastřelilo. Jeho smrt také způsobila rozpad Nirvany, protože to byl on, kdo skládal většinu hudby a psal texty.
Přestože je už 12 let po smrti, stále si ráda poslechnu nahrávky jeho kapely. Bohužel už nebudu mít nikdy možnost se s ním setkat, ale ráda bych si s ním promluvila o hudbě, která oslovila tolik lidí. A určitě také o jeho, asi vlastní vinou nešťastném životě. Přes všechny ty okolnosti bych mu chtěla říct, že si ho vážím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
S kým bych se chtěla setkatMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)