ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Rodiče musí dětem pomáhat a naopak

Už od narození je mezi dítětem a rodiči silné citové pouto. Dochází k prvním kontaktům, vyvíjení nových vztahů a čerstvých vazeb. Rodiče tedy po části té spletité stezky doprovázejí své potomky, pomáhají jim.
Bezpochyby se nám tedy dostává pomoci, ale co naplňuje je samotné a jak vůbec my dokážeme obohatit své rodiče?

Rodič jakožto vůdce v nás má vzbuzovat oporu a ne nějakou přítěž. Je jeho "posláním" nám předávat mateřské nebo otcovské instinkty a patří to mezi základní smysly. Naplňuje je to. Dá se tedy hovořit o tom, že rodičovské pudy také zahrnují jakousi "vrozenou lásku".
Jelikož nejde jenom slepě následovat naše instinkty, tato láska také něco vyžaduje. Pravý vztah mezi dětmi a jejich původci musí obsahovat důvěru, porozumění a spolehnutí se jeden na druhého, rovněž by nemělo být na obtíž svěřovat se jeden druhému.
Panují i mezi vašimi členy rodiny uvedené prvky?

Další z moc důležitých aspektů podpory je, aby se oba z rodičů měli navzájem rádi. Matka a otec musí být stále soudržní. Měli by dětem dohromady vytvořit pravý zdrojový článek. Jednotlivě tvoří pouze vysušené segmenty, avšak dítě vyžaduje společnou náklonnost. A proto je vždy nejlepší se vyhnout veškerým sporům.
Jakmile mamka řekne, ať si vezmu bundu a já na ni za to budu protivný, stejně dobře vím, že to myslí nanejvýš dobře a ona si myslí určitě to samé.
Absolvovali jste už nějakou hádku, která zrovna ničemu moc nepomohla?

Ačkoli rodiče a jejich děti mají mezi sebou už odjakživa pevné pouto, musí být také obdařeno dalšími důležitými prvky. Pak teprve dokážeme jeden druhému pomoci. Problémy, jež znehodnocují dobré vztahy, jsou časté rozpory a hádky, které mohou být řešeny jednoduchým kompromisem.
Nakonec, kdo by si dokázal lépe pomoci než rodiče a jejich děti?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rodiče musí dětem pomáhat a naopakMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)