ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Rodiče musí dětem pomáhat a naopak

Už od narození je mezi dítětem a rodiči silné citové pouto. Dochází k prvním kontaktům, vyvíjení nových vztahů a čerstvých vazeb. Rodiče tedy po části té spletité stezky doprovázejí své potomky, pomáhají jim.
Bezpochyby se nám tedy dostává pomoci, ale co naplňuje je samotné a jak vůbec my dokážeme obohatit své rodiče?

Rodič jakožto vůdce v nás má vzbuzovat oporu a ne nějakou přítěž. Je jeho "posláním" nám předávat mateřské nebo otcovské instinkty a patří to mezi základní smysly. Naplňuje je to. Dá se tedy hovořit o tom, že rodičovské pudy také zahrnují jakousi "vrozenou lásku".
Jelikož nejde jenom slepě následovat naše instinkty, tato láska také něco vyžaduje. Pravý vztah mezi dětmi a jejich původci musí obsahovat důvěru, porozumění a spolehnutí se jeden na druhého, rovněž by nemělo být na obtíž svěřovat se jeden druhému.
Panují i mezi vašimi členy rodiny uvedené prvky?

Další z moc důležitých aspektů podpory je, aby se oba z rodičů měli navzájem rádi. Matka a otec musí být stále soudržní. Měli by dětem dohromady vytvořit pravý zdrojový článek. Jednotlivě tvoří pouze vysušené segmenty, avšak dítě vyžaduje společnou náklonnost. A proto je vždy nejlepší se vyhnout veškerým sporům.
Jakmile mamka řekne, ať si vezmu bundu a já na ni za to budu protivný, stejně dobře vím, že to myslí nanejvýš dobře a ona si myslí určitě to samé.
Absolvovali jste už nějakou hádku, která zrovna ničemu moc nepomohla?

Ačkoli rodiče a jejich děti mají mezi sebou už odjakživa pevné pouto, musí být také obdařeno dalšími důležitými prvky. Pak teprve dokážeme jeden druhému pomoci. Problémy, jež znehodnocují dobré vztahy, jsou časté rozpory a hádky, které mohou být řešeny jednoduchým kompromisem.
Nakonec, kdo by si dokázal lépe pomoci než rodiče a jejich děti?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Avero, 09.03.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rodiče musí dětem pomáhat a naopakMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­