ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Robert Rosenthal versus muž s bílou čepicí

Proč muž s bílou čepicí chtěl zabít čtrnáctiletého, téměř bezbranného chlapce? Jaké k tomu měl důvody? Šlo mu jen o odřené lyže, které by prodal za málo peněz anebo v tom bylo ještě něco jiného? Kdyby mu šlo jen o lyže, proč by byl na Roberta tak vlídný? Mohl klidně jen sebrat lyže a ani se neohlédnout. Je tu spousta otázek, na něž se asi nikdy nedozvíme odpověď. Je možné, že muž chtěl ukrást jenom lyže. Ale proč byl tak milý a dával chlapci planou naději? Asi by později zpytoval svědomí, že jen drze vzal lyže a nechal dítě samotné venku. Já bych si to jistě potom vyčítala, ale vím, že bych určitě nic takového nikdy neudělala. I kdyby lyže prodal, vzpomínky mu zůstanou. Jestli na tuto událost dávno zapomněl, nic si nevyčítá a ani nepřemýšlí, že by mohl udělat něco jinak, pak je to podle mě bezcitný člověk plný pýchy.

Proč muže s bílou čepicí Robert Rosenthal nezabil, když mohl? Dle mého neměl dostatek odvahy zabít zmrzačeného člověka. Robert si myslel, že onen muž zaplatil dost za to, co provedl. Život ho poznamenal, vzal mu nohu. Je to dostatečný trest? Pro některé ano, pro jiné nikoliv. Robertovi to určitě stačilo, někde v hloubi duše cítil uspokojení, ale i úzkost. Na tyto protrpěné chvíle plné obav, hrůzy a bolesti nikdy nezapomene. Byl to osud, že se tohle stalo? Proč zrovna jemu a proč se s mužem setkal zase ve Švýcarsku? Jak je možné, že se potká právě s tímto člověkem, který navíc pochází z jiné země, na lanovce v lyžařském středisku, kde je nejméně dalších tisíc lidí? To je asi nevysvětlitelné, možná pomocí víry v Boha nebo v osud.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: aaajka, 28.11.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Robert Rosenthal versus muž s bílou čepicíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­