ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.17
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Registrované partnerství

Co je to registrované partnerství? Registrované partnerství je institut, který umožňuje soužití dvojic stejného pohlaví. Rovněž partneři žijící v tomto svazku získávají stejná práva, jaké mají páry heterosexuální.
V posledních letech je nejen v ČR registrované partnerství aktuálním tematem. Situace gayů a lesbiček je po celém světě rozdílná. Vyznání homosexuality je jedna z mála věcí, na kterou má většina zemí odlišný názor. Tento názor je velmi ovlivněn náboženstvím. V některých státech je homosexuálním párům umožněno adoptovat děti a žít si poklidným životem v kruhu rodiny. Naopak existují také země, kde vás za vaše sexuální vyznání mohou trestat - ať už tresty tělesnými, nebo trestem odnětí svobody na desítky let až doživotí. V extrémních případech může člověk přijít i o život.
Je až neuvěřitelné, že v současné době jsou v určitých zemích projevy homosexuality tak tvrdě trestané v porovnání například s tresty za chladnokrevné vraždy malých dětí, kde pachatelům leckdy hrozí jen pár let vězení.
Dále se také řeší otázky kolem adopcí dětí homosexuálními páry. Mají či nemají se povolit adopce těmto lidem? Je to často se vyskytující otázka, která bohužel asi dlouho nebude zodpovězena, i když počet lidí, kteří by s těmito adopcemi souhlasili, vzrůstá.
Ale bohužel i přes tato kladná sdělení je homosexualita považována za něco zvrhlého, nemorálního, za něco, co je mimo společnost.
Ale proč? Proč je to tak? Někde jsem se dočetla, že se člověk se svou sexuální orientací rodí, takže domněnky o tom, že si člověk vybere, zda bude svůj intimní život trávit s osobou stejného či opačného pohlaví, byla a je pravděpodobně mylná! Myslím tedy, že by neměl být důvod, proč homosexuály jakkoliv odsuzovat a stranit se jim. Ale bohužel této myšlenky se ne každý drží!
Tato čtyřprocentní menšina se musí často střetávat s odporem a pohrdáním svého okolí, a to převážně ze strany starších občanů, kteří své názory odůvodňují tím, že za jejich doby toto nebylo.
Já tedy v tomto ohledu nevidím problém a jsem jednoznačně pro to, aby se každý "přiznal" a hlavně si dokázal připustit svou orientaci, i když často přes odpor svého okolí. Podle mého by si každý přeci měl žít tak, jak chce sám a jak se cítí, a ne tak, jak mu to jeho okolí káže!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Registrované partnerstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)