ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Psí surikata

  • zamyšlení s prvky vypravování

Kdo by neznal surikatu? To malé zvířátko, žijící v savanách jihozápadní Afriky, čipernou šelmičku, která je typická svým vzpřímeným pozorovacím postojem. Tak přesně takovou surikatu vám vystřihne i naše psí slečna Sofia, které někdy říkáme Kofola, protože ji milujeme, a to pak přeci není co řešit...

Vždy když se doma připravuje jídlo - a to jakékoliv - je hlavní hvězdou kuchyně ona. Surikatu ji naučila sestra Libuška a znamená to, že když se řekne povel surikata, udělá stejnou střežící surikatu jako ona již zmíněná zvířátka v africké savaně. Umí ji stojící i sedící. Za to vždy dostane něco dobrého a chutného. V jednom surikatím postoji vydrží i několik minut. Je to naše malá Surikatka - Suritlapka!

A nebyla by to psí sranda jen v jednom, neboť ve dvou se to přeci táhne lépe, proto naše rodina čítá ještě dalšího psího kámoše. Jmenuje se Bono a už toho má mnoho za sebou. Je to psí elegán a gentleman, ale umí si ještě hrát i jako malé štěně, a to na něm všichni obdivujeme a máme ho moc rádi.

Náš psí páreček nepochází ze žádné chovné stanice, nezaplatili jsme za ně mnohatisícové částky, ani nemají dlouhý rodokmen. Jsou to kříženci, ale to jim bezesporu neubírá na inteligenci ani na povahových vlastnostech. Jsou oba živí, hraví, milují pohyb i spánek, jídlo, ale i lidi. Vztah mezi psem a jeho pánem je k nezaplacení a my bychom neměnili.

Žijeme v době, kdy se každý stará spíše jen sám o sebe, ale ten kdo takového psího kamaráda nebo psí kamarádku má, ví, jak je důležité se o něj či o ni postarat.
Před časem mě nadchlo pečení psích pamlsků, a proto jsme se doma rozhodli, že mít malou rodinnou psí firmu a dělat nejen naše psí miláčky šťastnými, by bylo to pravé, čemu bychom se chtěli do budoucna věnovat. V plném nasazení jsme se jali péct, šít a kompletovat nejrůznější dobroty, obojky, pelíšky, oblečky...

Nejšťastnější pes je ten, který ve vás vidí oporu a má vaši plnou důvěru. Pes by pro vás skočil i do rokle, tak co byste pro něj neudělali vy?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 30.11.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Psí surikataMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­