ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Proti gustu žádný dišputát

- zamyšlení s prvky vypravování

Je to asi týden zpět, co jsem se společně se svými kamarády a zároveň svými spoluhráči z týmu vydal zhodnotit a prodiskutovat zápas, který jsme tehdejší dopoledne s velkým přehledem zvládli a vyhráli. Domluvili jsme se, že vítězství oslavíme v jednom z pražských klubů jménem Karlovy lázně.

I přes únavu po vyčerpávajícím výkonu jsem byl na večer natěšen. Po pečlivém výběru svého oblečení a nutné dávce gelu do svých, jinak nechutně kroutících se vlasů jsme konečně stáli před mohutnou budovou s obrovským poutačem na zdi. Od vstupu do "dance clubu" nás dělila nekonečně dlouhá řada lidí různých národností a barev, kteří taktéž čekali na svoje "entrée" do této kolosální stavby. Asi po patnácti minutách jsme se konečně dostali do areálu a já ihned dostal ohromnou facku. Tu mi daly palčivý puch cigaretového kouře a parfémy zbytečně "převoněných" slečen. V pěti patrech si určitě každý přijde na své, jelikož v každém z nich hraje jiný styl hudby - od techna či disca k hip-hopu až po RnB.

Ale jedna věc mě na tomto místě opravdu zarazila - zdejší dívky. Módní návrhy ve stylu "tanečnic" z E55, na obličeji tuny make-upu a v ústech cigareta. To je popis téměř každé dívky, jíž jsem zde viděl. Navíc skoro žádné z nich by se nemuselo dvakrát říkat o "jediné", kvůli kterému sem, jak se často zdá, tyto slečny chodí.

Nepatřím k těm, kteří podporují slova lidí straších generací o dnešní zkaženosti mládeže, ovšem po mé zkušenosti musím uznat, že na tom přece jenom asi nějaký ten drobek pravdy bude. Přitom si ale nemyslím, že by to tyto dívky měly zapotřebí, protože převážná většina z nich byla vcelku hezká, ale jak zní staré rčení: "Proti gustu žádný dišputát".

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavlik07, 15.10.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Proti gustu žádný dišputátMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­