ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.83
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Pravá láska

Znáte ten pocit, když vidíte milovaného člověka, srdce se vám zastaví a kolena podlomí? Ne. Vzpamatujte se, nejste hlavní hrdinka v romantickém filmu. Jste normální žena, ale to neznamená, že nemůžete najít a zažít pravou lásku. Můžete. Co pro to dělat? Existuje na to jedno jediné jednoduché pravidlo, a to zní: "Milujte sama sebe!" Když se to naučíte, budou vás milovat druzí. Zdá se vám to nereálné? Ale je to pravda. Věřte mi.

Také nikdy nevíte, kdy a kde pravou lásku najdete a kdo to bude, ale zda vám mohu poradit - nehledejte ji, ona si vás najde sama. Nemyslím to tak, abyste ležela doma na gauči, četla noviny nebo koukala na romantické filmy. Ne, vy jste teď hrdinka. Tak se oblečte a vyrazte do víru velkoměsta. Rozdávejte úsměvy, "nahazujte" takzvané udičky a čekejte. Nedolézejte! Kdo si počká, ten se dočká, a to platí i u vás. Chlap má už odjakživa povahu lovce. Baví ho za vámi chodit, dolézat, kupovat drinky, zkrátka bojovat o vás... Umožněte mu to a hrajte nedostupnou. Čím víc, tím víc vás bude chtít. Vím, není to jednoduché, ale zkuste to.

Těch rad bylo již dost. Pojďme si popovídat o pravé lásce. Na tom muži (potažmo dámě) musíte poznat, zda vás miluje. Když víte, že vás miluje, dívá se na vás tak, jak by si každá dívka přála, aby se na ni muž díval. Poznáte to, nemusí ani nic říkat a nějak v podvědomí víte nebo si přejete, aby to bylo navždy. To je podle mě pravá láska, že si představujete život s dotyčným, vaše děti, romantické večery, když děti odejdou z domu a pak poslední společné dny vašeho života. Poznáte to také podle chvíle, kdy ho vidíte a musíte se usmát, prostě musíte, i kdybyste měla špatný den. A když vám dá polibek na přivítanou, jste v sedmém nebi a řeknete si či spíše víte: Ano, to je on, se kterým chci být.

Někdo říká, že pravá láska neexistuje, ale musím vás zklamat. Existuje. Vzpomeňte si na vaše rodiče, prarodiče, sousedy či kamarády a určitě jednu pravou lásku najdete. A já vám přeji, moje milé čtenářky, abyste ji našly i vy, tak jako já...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lenka, 05.12.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pravá láskaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­