ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Přátelství je někdy víc než láska

  • zamyšlení nad mezilidskými vztahy

Co je přátelství? Obětovali byste ho pro lásku?
Přítel je ten, kdo vás obejme, když vás něco trápí. Příteli můžete říct všechno.

Láska. "Láska je jako slza, zrodí se v očích, steče na prsa a vnikne do srdce." Poté co lásku najdete, bojíte se, že byste ji ztratili, proto nechcete udělat chybu, nechcete říct něco špatně, bojíte se o ztrátu něčeho krásného, ale nejste sami sebou.

S pravým přítelem můžete být, čím chcete, a nevadí mu to. Myslím si, že přátelství je nejmocnější mezilidský vztah, ale co kdybyste se zamilovali do své nejlepší přítelkyně?

Dětská láska netrvá věčně, jednou se ta nit přetrhne, začnete na člověku vidět jen to nejhorší, na člověku, kterého jste milovali. Něco se pokazí.

Přátelství je pro mě to nejdůležitější. Chtěla bych si ho uchovat do konce života. Když se podívám kolem sebe, vidím hodně přátel, kteří jsou spolu více než dvacet let. A když vidím šťastný, zamilovaný pár, tak jim někdy i závidím. Není na škodu milovat, ani se přátelit.

Asi nikdo by nechtěl do konce života zůstat sám. Mezilidské vztahy jsou zajímavé, krásné a mají co do činění s lidským chováním. Když někoho milujete a on vás podvede, nejradši byste se zabili. Ale horší je, když člověka, kterého milujete, ztratíte smrtí.

Každý lásku popisuje jinak, také přátelství je u každého jiné, proto bychom neměli ztrácet čas nad posloucháním řečí zamilovaných párů o lásce, ale měli bychom si nějakou najít.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přátelství je někdy víc než láskaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)