ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.23
Hodnoceno: 127x Prosím, ohodnoť práci

Přátelství a kamarádství

Přítel, přítelkyně, přátelství - někteří lidé si tato slova, nechci říct špatně, nesprávně vysvětlují! Kamarádství, přátelství - tato slova padají dnes a denně. Já si myslím, že když někdo řekne: "Hele vole, ty seš můj kámoš!" tak to není moc upřímné.
Je na řadě první otázka: Co znamená kamarádství a přátelství?
Někteří se domnívají, že říci někomu, že je jeho přítel, musí být ostuda! Podle mě by se za to nikdo neměl stydět! Ale vraťme se k otázce!
Určitě je to pomoc v nouzi, v menším měřítku pomoc, rada třeba i jen s předmětem ve škole, nebo s pracemi na zahradě. Pravý kamarád by se měl umět zastat anebo přimluvit se! Tyto myšlenky mě dovádějí k další otázce!
Co by měl "správný" kamarád znát a respektovat?
Nebudu vypisovati to, co už bylo výše napsáno. Třeba umět naslouchat. Respektovat když chcete být sami. Neměl by lhát a závidět, i když někdy se musí zalhat, abyste neranili! Občas si všímám lidí, kteří se jen předvádějí, že s někým kamarádí, ale opak je pravdou, nebo že s někým kamarádí kvůli určité věci, kterou by sami taky chtěli mít anebo kvůli tomu že je dotyčný oblíbený! Čas kvapí, a tak mě to táhne k další otázce!
Je lepší mít jednoho přítele, nebo je lepší mít více přátel?
Já si myslím čím více tím lépe. A určitě je více zábavy, neboť se říká: "Víc hlav víc ví!", a tak se vymyslí více věcí, které se mohou provádět a já tento názor také zastávám! I více se toho dá stihnouti jak při pomoci tak při "divočení"!
Můj nejlepší kamarád, Michal, je člověk, se kterým není nuda. Když potřebuji s něčím poradit, tak mi poradí, už se známe a kamarádíme se víc jak sedm let a za tu dobu jsme se stihli (snad) dostatečně poznat, netvrdím, že je svatoušek, taky jsme se několikrát neshodli, ale naše přátelství žije do teď!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přátelství a kamarádstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)