ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.23
Hodnoceno: 127x Prosím, ohodnoť práci

Přátelství a kamarádství

Přítel, přítelkyně, přátelství - někteří lidé si tato slova, nechci říct špatně, nesprávně vysvětlují! Kamarádství, přátelství - tato slova padají dnes a denně. Já si myslím, že když někdo řekne: "Hele vole, ty seš můj kámoš!" tak to není moc upřímné.
Je na řadě první otázka: Co znamená kamarádství a přátelství?
Někteří se domnívají, že říci někomu, že je jeho přítel, musí být ostuda! Podle mě by se za to nikdo neměl stydět! Ale vraťme se k otázce!
Určitě je to pomoc v nouzi, v menším měřítku pomoc, rada třeba i jen s předmětem ve škole, nebo s pracemi na zahradě. Pravý kamarád by se měl umět zastat anebo přimluvit se! Tyto myšlenky mě dovádějí k další otázce!
Co by měl "správný" kamarád znát a respektovat?
Nebudu vypisovati to, co už bylo výše napsáno. Třeba umět naslouchat. Respektovat když chcete být sami. Neměl by lhát a závidět, i když někdy se musí zalhat, abyste neranili! Občas si všímám lidí, kteří se jen předvádějí, že s někým kamarádí, ale opak je pravdou, nebo že s někým kamarádí kvůli určité věci, kterou by sami taky chtěli mít anebo kvůli tomu že je dotyčný oblíbený! Čas kvapí, a tak mě to táhne k další otázce!
Je lepší mít jednoho přítele, nebo je lepší mít více přátel?
Já si myslím čím více tím lépe. A určitě je více zábavy, neboť se říká: "Víc hlav víc ví!", a tak se vymyslí více věcí, které se mohou provádět a já tento názor také zastávám! I více se toho dá stihnouti jak při pomoci tak při "divočení"!
Můj nejlepší kamarád, Michal, je člověk, se kterým není nuda. Když potřebuji s něčím poradit, tak mi poradí, už se známe a kamarádíme se víc jak sedm let a za tu dobu jsme se stihli (snad) dostatečně poznat, netvrdím, že je svatoušek, taky jsme se několikrát neshodli, ale naše přátelství žije do teď!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Marcus Oplus, 08.01.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přátelství a kamarádstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­