ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Povzbuzení na cestu

Milí poutníci,

za dobré dvě hodiny budeme v cíli a já bych vám na závěr svých úvah při letošním putování rád dal ještě jedno doporučení na cestu: Hledejte modlitbu, citát nebo obrázek, který si můžete vybavit v době nouze, strachu nebo nemoci. Pokud v takových situacích nezůstane nikdo, kdo by vás utěšil, bude to vaše poslední podpora!

Chtěl bych vám tedy prozradit, co jsem si zvolil pro svůj vlastní život: Od školních let jsem si vybral modlitbu, která mne provázela celý život a která mi často pomohla dostat se z krizí a dodává mi odvahu, sílu a útěchu dodnes.
Je to 23. žalm a rád bych vám jej teď přečetl:

Hospodin je můj pastýř, nebudu mít nedostatek.
Dopřává mi odpočívat na travnatých nivách, vodí mě na klidná místa u vod,
naživu mě udržuje, stezkou spravedlnosti mě vede pro své jméno.
I když půjdu roklí šeré smrti, nebudu se bát ničeho zlého, vždyť se mnou jsi ty. Tvoje berla a tvá hůl mě potěšují.
Prostíráš mi stůl před zraky protivníků, hlavu mi olejem potíráš, kalich mi po okraj plníš.
Ano, dobrota a milosrdenství provázet mě budou všemi dny mého žití. Do Hospodinova domu se budu vracet do nejdelších časů.

Pro mě je tento žalm nejkrásnější ze všech. Dokážu převést každou jednotlivou větu na všechny situace v mém vlastním životě.

Na začátku je tedy vděčnost za můj život, který nikdy nemusel trpět za války, hladem ani strádáním. Prostřední část popisuje nebezpečné situace, zkoušky a hrozby v mém životě, ale také pevnou a neotřesitelnou důvěru v Boha. A konečně jistota, že mě Boží pomoc neopustí ani v budoucnu, bude se mnou po celý můj život.

Přeji vám tedy také, moji milí poutníci, abyste si našli dobré a poctivé přátele a partnery. Abyste byli šťastní a vděční za svůj život a abyste v obtížných dobách pocítili blízkost Boha, který nám přislíbil: Jsem s vámi - každý den až do konce světa.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 30.09.2022

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Povzbuzení na cestuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­