ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Podzim

  • zamyšlení s prvky líčení

Jednoho dne jsem doma neměla co dělat, a tak jsem si řekla, že se půjdu projít. Kousek od domu, kde bydlím, máme pole, z něhož vede cesta lesem. Ráda se po ní procházím a přemýšlím, ale když jsem se tak jednou procházela, uvědomila jsem si, že podzimní krajina není vůbec tak krásná, jak se zdá!

Všude kolem mě poletovaly listy, které jako by volaly o pomoc. Ztrácejí svou přirozenou barvu a mění se v něco, co nejsou. Zanedlouho začínají opadat a mrknutím oka přicházejí o své kamarády. Pomalu padají k zemi, kde po pár nocích, kdy jsou neustále ušlapávány těmi špinavými botami od bláta, pomalu, ale jistě usychají.

A co potom stromy? V zimě mají svůj bílý kožich, na jaře zase voňavé šaty z květin, v létě dokonce i náušnice z jablíček, třešní a spousty dalších plodin, které vykouzlí člověku úsměv na tváři, ale na podzim mají jen holá těla bez těch krásných šatů, náušnic a kožichu, jenž by je zahřál v chladných večerech. A tak jim nezbývá nic jiného, než čekat na jaro.

Počasí v těchto dnech také není nikterak krásné. Slunečné dny střídají deštivé a pochmurné, které připomínají spíše příchod apokalypsy. Lidé procházejí po ulicích bez nálady se zamračenými obličeji, na které přes hustou ranní mlhu není skoro ani vidět. Občas přijde i předčasný sníh, který většinou nevydrží ani celý den.
Sem tam nás ale podzim překvapí a na zlepšení nálady nás osvítí slunečními paprsky, jež nám tancují pod nohami.

Zvířátka, která jsme dříve potkávala v lese, jsou schovaná ve svých skrýších před studenými dny a vyčkávají na nadcházející jaro. Ptáci si balí kufry a odlétají do teplých krajin a svými krouživými pohyby na nebi jako by se s námi loučili.

Občas si říkám, že bych také nejraději odlétla někam do teplých krajin a přeskočila ten takzvaný podzim plný stresu, ale vždycky to překousnu a nějak tyhle podzimní dny přežiji. Přeci jenom se říká, že co tě nezabije, to tě posílí!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: denysukova, 10.01.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
PodzimMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­