ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.40
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Obyvatelé virtuálního světa

Náš svět se výrazně změnil. Už není jen reálný, ale spíše virtuální. Zamysleli jste se někdy nad tím, kolik hodin denně strávíte na svém počítači či notebooku? A kolikrát se vám stane, že prosedíte celý večer na Facebooku čtením příspěvků vašich "přátel"? Proč vlastně na Facebook chodíme? Snadná odpověď. Navštěvujeme ho, protože chceme být IN. Chodí tam přeci všichni, tak my musíme taky.

Denně trávíme čas komentováním, "lajkováním", sdílením, přidáváním fotek i videí, psaním nesmyslných statusů a čekáme, až nám to nějaký náš virtuální přítel okomentuje. To vše se odehrává s lidmi, se kterými se naživo jenom míjíme a sotva pozdravíme. Díky sociálním sítím na internetu ztrácíme schopnost se správně vyjadřovat, řešit problémy s lidmi z očí do očí, říkat do očí své názory. Zjišťujeme, že si naživo vlastně nemáme co říci. Právě díky tomu vzniká spousta nedorozumění. Když někomu píšeme textovou zprávu nebo s ním "chatujeme", nevidíme jeho výraz v obličeji. Často se stává, že přijatou zprávu pochopíme úplně jinak, než jak ji ten druhý zamýšlel. Sociální sítě nás otupují a my nejsme schopni si najít smysluplnou zábavu, zasportovat si nebo se sejít s našimi opravdovými přáteli. Místo toho sedíme u počítače a píšeme si s našimi virtuálními přáteli. Stáváme se stále znuděnějšími a línějšími.

Takže vypněte své počítače, notebooky, tablety...a vyrazte s přáteli ven! Na obyčejnou procházku, jen tak si popovídat, zasmát se, poznat přírodu nebo kulturu. Rozhodně se pobavíte a sblížíte více než přes sociální sítě. Navíc to zní přeci lépe než večer strávený u počítače, že?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Obyvatelé virtuálního světaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)