ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Obezita - metla lidstva

OSNOVA:

  1. Problém obezity
  2. Jablko napadá daleko od stromu
  3. Jak se stát obézním?
  4. Moje vlastní zkušenosti

Obezita představuje problém, který trápí velké množství lidí všech generací, ale hlavně studenty. Ptáte se proč? Protože studenti nemají mnoho času. A přesně pro tyhle příležitosti je tu fastfood. Fast znamená česky rychlý, což už samo o sobě řeší problém s nedostatkem volného času. Fastfoody ale nejsou tím nejhorším, co existuje. Velmi populární jsou i čínské nudle. Podle jedné studie zůstanou v žaludku několik hodin ve stejné podobě. Navíc obsahují obrovské množství soli. Koneckonců, jídlo z fastfoodů i nudle jsou nezdravé.

Základem vzniku obezity není jídlo, jak se někteří lidé domnívají, ale pohyb, totiž nedostatek pohybu. A pokud jsou obézní rodiče, budou velmi často obézní i jejich děti. Já jsem byl odmala vychován v tom smyslu, že sport je základ života. Ale obézní rodiče se svými dětmi nechodí na procházky, natož běhat nebo hrát fotbal. Třeba o mně se rozhodně nedá říci, že bych jedl málo a už vůbec ne zdravě. Ale tím, že mám denně spoustu pohybu, si myslím, že nějakou obezitou netrpím.

Stát se obézním není vůbec těžké, horší je se stát hubeným. Velmi mne zaujal citát: "Jez méně, žij déle!"
Rozhodně má strava vliv na délku života, pevné kosti a na spoustu dalších věcí. Ironií ale je, že zdravé věci neumíme vyrobit levně, natož je levně prodat. Rumcajsův salát se dá koupit za 7 korun, ale už takovou běžnou věc, jako jsou banány, koupíte za mnohonásobně větší cenu. Otázka tedy zní: Kde vzít peníze na zdravé jídlo?

S hubnutím a nadváhou mám i vlastní zkušenosti. Zhubnout pro mě nebylo těžké. Stačilo ubrat jídla a přidat aktivit. Ale kde chcete neustále brát čas, když jste student?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Obezita - metla lidstvaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)