ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.10
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

O tom se nediskutuje...

Když jdu po ulici, často slýchávám maminky, jak svým malým dětem říkají: "Ne, to nedostaneš a nediskutuj o tom už se mnou!" Ale zamysleme se nad tím, o čem se opravdu nediskutuje...

Může to být třeba nějaká náhlá či závažná událost v rodině. Když například jede šťastná rodina na dovolenou k moři a rodiče nechají malé dítě bez dozoru, je velmi pravděpodobné, že dítě bude zvědavé a půjde do vody. A jelikož neumí plavat, utopí se. Pozůstalí budou velmi smutní a nebudou se o té události bavit - nebudou o tom diskutovat. A tak to je u většiny tragických a smutných věcí.

Abychom nezůstali jen u tragédií, je nutné ve stručnosti podotknout, že když se o něčem nemá, nebo by se nemělo diskutovat, nemusí to být vždy závažná událost. Může se jednat třeba jen o to, že malé dítě chce čokoládu, ale maminka mu ji nechce koupit, protože je nezdravá. Dítě ji i přesto chce, a tak mu maminka řekne tu známou větu: "Ne, to nedostaneš a nediskutuj o tom už se mnou!"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aneta Soukupová, 02.02.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
O tom se nediskutuje...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­