ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.57
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

O tom se nediskutuje... (2)

Nediskutuj o tom se mnou! Tuhle větu si pamatuji již z mého dětství. Občas jsem ji slýchávala od své maminky, když jsem byla ještě malý špunt. V obchodě jsem si do nákupního vozíku dala oplatky, bonbóny a ještě jsem chtěla tam tu čokoládu s tím hezkým obalem. To už mi maminka řekla, že toho mám dost a že čokoládu si koupím zase příště. Když jsem stále otravovala, tak mě okřikla: "Snad jsem ti něco řekla a už o tom nediskutuj!" Jelikož jsem byla dítě, tu větu jsem nechápala. Nevěděla jsem, proč si to nemůžu koupit, proč mi to maminka zakazuje.

Myslím si, že je dobré, pokud rodiče dítěti vysvětlí, proč se něco nemůže dělat a co je na tom špatného. Samozřejmě že to někdy stojí spoustu námahy, úsilí... Ale můj názor je, že je to tak lepší než říct pouhé: "Nediskutuj o tom!" Určitě jsou i věci, které dítě nepochopí. Teď už tomu rozumím - mamka mě odmalička chtěla učit tomu, abych nebyla rozmazlená. A za to jí děkuji. Děkuji vlastně i za to, že mi řekla: "Nediskutuj o tom." Já to sice tehdy nechápala, ale zároveň se toho trochu bála, znělo to tak nějak divně, vznešeně, cize. A navíc to bylo řečeno ústy mé maminky. Když se někdy stane, že to mamka použije i dnes, je to většinou kvůli tomu, že ji přemlouvám, abych mohla být déle venku. To se však mamce ne vždy líbí, a tak řekne, ať o tom nediskutuji. Vím, že má o mě strach. Po světě se totiž toulá spousta "úchylů", vrahů a takových divných lidiček. O tom se naopak diskutovat musí. Musí se totiž zabránit tomu, aby tihle lidé neubližovali nevinným obětem.

A pak jsou věci, o kterých lidé řeknou: "Nediskutujte o tom." Jedná se o věci, jež nejsou až tak správné, ale dotyční si to nechtějí přiznat. Například v parlamentu někdy schválí něco, co se záhy ukáže jako špatné, ale oni si to nepřiznají. Musí si uvědomit, že rozhodují za celou republiku, že se podle toho mají řídit všichni. Jenže stejně, pokud je to nesmyslný zákon, spousta lidí ho bude porušovat. A oni potom dumají nad tím proč. Vymýšlejí tresty... Nebylo by jednodušší zvážit pro a proti, jestli to vážně není jejich chybou? A ne říct pouhopouhé: "Nediskutujte o tom!" Naštěstí to už pár lidí pochopilo. A i málo se cení...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: BaRuShKa, 13.03.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
O tom se nediskutuje... (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­