ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

O oblékání

Každý z nás se nějak obléká, málokdo chodí nahý - alespoň pokud jsem si všiml.
Ale v oblečení jsou velké rozdíly. Dnes si chci všimnout rozdílu mezi mladými a těmi, řekněme, ostatními. Ti starší se oblékají jinak než mladí. I tento fakt by si zasloužil zamyšlení. (Co je prvotní? Nehodí se pro nás nějaké oblečení, protože už nejsme mladí? Nebo nejsme mladí, protože si myslíme, že už se pro nás nějaké oblečení nehodí?)

Ale já bych se na to chtěl spíše podívat očima mladých.

Mladí často ohrnují nos, posmívají se či jinak odsuzují starší, pokud si "dovolí" vzít na sebe něco, co už "není pro ně". Mají k tomu milión důvodů. Mě ale napadá, jestli pravá příčina netkví někde jinde. Proč to vlastně mladí nosí (dělají, ...)?
To není totiž otázka oblečení, ale životního stylu. Pohledu na svět. A ten měli mladí vždycky odlišný od starších. Vyjadřují to svým vzhledem a chováním.
A teď najednou - představte si tu drzost - by starší měli vypadat stejně jako oni!? To by se od nich přestali lišit! Ztratili by sebe sama! Ta drzost!
Proto si myslím, že mládí se bude vždycky snažit vypadat odlišně. A bude se tento stav snažit zachovat. Třeba posmíváním se starším, že chtějí vypadat stejně...
Mě osobně vůbec nijak nepohoršuje extravagantní vzhled mladých lidí. Nopak - líbí se mi to. Mají odvahu, a to se cení.
Nepohoršují mě ale ani extravagantně vypadající starší. Je to u nich stejné. Možná i horší! U mládí se ta trocha ztřeštěnosti očekává. U starších ale ne-e.
Ostatně mě vždycky znovu a znovu pobaví, jak se mění názory na "běžnou módu". Jak znovu a znovu dochází k tomu, že to, nad čím jednou staří a "usedlí" pohoršlivě ohrnují nos, za pár týdnů nosí také...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jakub Bandas (Bambino10), 02.02.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
O oblékáníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­