ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.69
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

O hravosti

Děti jsou hravé. A podle mě jim to přináší mnoho uspokojení a štěstí.
Když ale člověk vyroste, dospěje, začíná si myslet, že hraní se už pro něj nehodí. A tak se pomalu odnaučuje hraní a připravuje se i o tu radost ze hry. Ale přitom je to zbytečné!

Když mi bylo asi tak 14 let, umínil jsem si, že zůstanu celý život malým klukem. A dělám proto vše, co můžu. Mimo jiné také to, že jsem nezapomněl si hrát. Hraní je krásná věc!

Hraji si všelijak, například se slovíčky, sám se sebou, s cizími lidmi, s věcmi. Hra mě dokáže zcela pohltit. A když je to třeba hra s někým jiným, kdo se do ní dokáže rovněž ponořit naplno, je to super!

Jenže většina dospělých si hrát nedovede. Možná to dokonce považují za svoji vyspělost a výhodu. Je mi jich líto. Hrou se člověk odreaguje, "vyplaví z mysli" špatné myšlenky a zážitky. A že do hry musí vložit něco ze sebe a trochu riskovat, minimálně ztrátu vlastní důstojnosti, to je podle mě velmi očišťující. Mnoho lidí si na své důstojnosti velmi zakládá a představa, že by mohla být i jen trošičku snížena, je pro ně zcela nepřijatelná.
Mně je moje důstojnost fuk. Rovněž mě moc netrápí být nekonformní, trochu odlišný než jiní. A tak mi nečiní potíže si během chůze po chodbě v práci vyskočit a dotknout se stropu, ze schodů nechodit "spořádaně", ale třeba vyskočit či seskočit o několik stupňů, nebo provádět jiné "blbinky".

S lidmi si hraji tak, že se snažím je překvapit nějakou reakcí, která není obvyklá a kterou nečekají. Vypustím "zkušební balónek", jestli má ten druhý také náladu na blbnutí, a pokud na mou nahrávku reaguje smečí, mám nezřízenou radost.

A o hraní s věcmi bych mohl vyprávět moc dlouho. Například jak jsem si hrozně vyhrál, když jsem si splnil jeden dětský sen - mít svůj laser - a koupil si laserové ukazovátko. Těch různých pokusů, které jsem s ním provedl! A napadaly mě takové věci, na které by většina lidí ani nepomyslela. A většinou mi připadají děsně přitažlivé.
Kdo si neumí hrát, jako by byl mrtvý!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jakub Bandas (Bambino10), 02.02.2008

­­­­

Slohová práce O hravosti ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
O hravostiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­