ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Nové století

Jednou jsem šel takhle po ulici a napadlo mě, kolik se toho za poslední století změnilo. Kolik staveb bylo zbořeno, a naopak kolik nových bylo postaveno. Kolik ulic si pozměnilo názvy, kolik obchodů zaniklo a vzniklo. Některé změny na nás zapůsobily velice pozitivně, jiné naopak ne. Za století se tady vystřídalo dost režimů a vlád. Za těch 100 let se zkrátka událo tolik věcí, že napsat o nich kroniku a zmínit v ní úplně všechno by zabralo 100 životů. Ano, tak obsáhlá je naše historie a bude ještě obsáhlejší, protože události se dějí a budou dít i dál v dalším století.

Zažili jsme spoustu zlého i dobrého. Dokázali jsme, že jsme někdo, že jsme vyspělá země, že jsme se dokázali vyhrabat z útlaku a nesvobody a dostali se na úroveň svobody. Sice ne úplně stoprocentní, ale přece alespoň nějaké. Můžeme si v rámci zákonů naší republiky dělat, co chceme, můžeme svobodně vyjádřit svůj názor, za což nás v minulých dobách mohl stihnout nepěkný trest, někdy až ten nejvyšší... Můžeme jít klidně po ulici, aniž by na nás někdo střílel, nepočítáme-li teroristy. Můžeme studovat kteroukoliv školu, pokud na to máme samozřejmě buňky. Máme už otevřené možnosti a jsme schopni udělat pořádnou díru do světa.

Přesně to mě napadlo, když jsem šel po ulici a viděl skleněné paneláky a fast foody na každém rohu, do toho ustavičně řvoucí cizince a smog z aut - tohle je naše století a je jen na nás, jaké ho budeme chtít. Zda jej chceme takhle zachovat, nebo definitivně změnit. A tento krok už ale nepůjde vrátit zpátky. Ale ať je to tak či onak, technickému pokroku v našem století už prostě nezabráníme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 18.06.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nové stoletíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­