ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Nezletilí a návykové látky

Možná se vám, teenagerům, toto téma nezdá až tak moc závažné, ale opak je pravdou. V dnešní moderní době kouří skoro každý ve věku od 14 do 17 let. A o alkoholu ani radši nemluvě. Možná by vaši rodiče byli nemile překvapeni tím, co děláte za jejich zády. Ale hlavní otázkou zůstává, proč tomu tak je? Proč dnešní mládež již v tak útlém věku potřebuje k zábavě takové věci, které by mohly a taky že budou mít dopad na jejich budoucnost? To je, jak se říká, "otázka za sto bodů".

Mohou za to snad rodiče, že si svého potomka nedovedou dobře ohlídat? Nebo je to chybou dětí samotných? Myslím, že chyba není až z tak velké části na straně rodičů. Velkým dílem si za to mohou děti samy. Nátlak dnešní společnosti mladých lidí je tak obrovský, že si to ani nedovedete představit. Většina náctiletých kouří a pije, protože pijí a kouří ostatní. Někteří z frajeřiny. A někteří prostě užívají návykové látky, protože jsou snadno k dostání.

Mnohé z vás by až překvapilo, jak je dnes snadné obstarat si alkohol nebo nějaké ty cigarety bez toho, aniž byste museli ukázat občanský průkaz. A proč by mladiství nekouřili a nepili, když je koupě tak snadná?
Ale zamyslete se, kdybyste byli svými rodiči, jak by vám asi bylo? Kdyby na vás každý koukal, jako kdybyste si své děti neuměli vychovat?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eliška Veselá, 09.03.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nezletilí a návykové látkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­