ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Neplýtvejte vodou...

Neplýtvejte vodou, protože jiní jí mají málo...
Voda je ve světě nedostatkovým zbožím. Ano, možná si řeknete: Vždyť my máme doma vody dost! Denně se koupeme/sprchujeme, čistíme si zuby a toho necháváme téct vodu, umýváme nádobí pod tekoucí vodou, napouštíme své objemné a drahé bazény, zaléváme své zahrady pitnou vodou. Je to dobře?

Myslím si, že mnozí si neuvědomují nebo si nechtějí připustit skutečnost, že vody je opravdu málo. Pomyslete na tropické oblasti, kde buď jen prší, nebo panuje jen samé horko. A voda? To, co sežehne slunce, vsákne veškerou vláhu, která poté v období dešťů naprší z nebe. Ne tedy sůl, ale voda nad zlato!
Dovedete si představit být dlouho bez vody? Začnete kolabovat a začnou vám vypovídat službu orgány, které vodu zajisté potřebují.

Lidé v tropech opravdu žijí s jen velmi omezeným množstvím vody, naučili se šetřit, v tom to je.
Umíte i vy šetřit vodou? Odpovězte si na některé otázky, na které jste narazili v tomto textu. A hlavně neplýtvejte vodou, protože jiní jí mají málo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Neplýtvejte vodou...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)