ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Neplýtvejte vodou...

Neplýtvejte vodou, protože jiní jí mají málo...
Voda je ve světě nedostatkovým zbožím. Ano, možná si řeknete: Vždyť my máme doma vody dost! Denně se koupeme/sprchujeme, čistíme si zuby a toho necháváme téct vodu, umýváme nádobí pod tekoucí vodou, napouštíme své objemné a drahé bazény, zaléváme své zahrady pitnou vodou. Je to dobře?

Myslím si, že mnozí si neuvědomují nebo si nechtějí připustit skutečnost, že vody je opravdu málo. Pomyslete na tropické oblasti, kde buď jen prší, nebo panuje jen samé horko. A voda? To, co sežehne slunce, vsákne veškerou vláhu, která poté v období dešťů naprší z nebe. Ne tedy sůl, ale voda nad zlato!
Dovedete si představit být dlouho bez vody? Začnete kolabovat a začnou vám vypovídat službu orgány, které vodu zajisté potřebují.

Lidé v tropech opravdu žijí s jen velmi omezeným množstvím vody, naučili se šetřit, v tom to je.
Umíte i vy šetřit vodou? Odpovězte si na některé otázky, na které jste narazili v tomto textu. A hlavně neplýtvejte vodou, protože jiní jí mají málo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nela Trnčáková/Nelmen, 31.03.2017

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Neplýtvejte vodou...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­