ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.57
Hodnoceno: 30x Prosím, ohodnoť práci

Neopětovaná láska

  • nejblíže k zamyšlení

Tak a je to tady zas, cítím, jak mi slané slzy stékají po mé tváři a jak se mi svírá srdce úzkostí a bolestí láskou k Němu. Chodíme spolu už téměř půl roku a stále mi připadá, že mě bere jen jako pouhou "kamarádku".

Chvíle strávené s ním jsem řadila vždy jako ty nejštastnější a nejkrásnější, ale jednoho dne člověk zjistí, že tyto chvilky jsou pomíjivé a zůstanou po nich jen vzpomínky, jež v nás vyvolávají pouze další emoční stavy. Je to jako začarovaný kruh, z něhož není cesty ven. Můžeš se snažit myslet na něco jiného, ale vždycky skončíš u představy, "jaké by to asi mohlo být, kdybych se víc snažila..."

Často přemýšlím nad minulostí a vybavuji si, jak mě dokázal každým svým dotykem, polibkem nebo byť jen pouhým slovem potěšit. Tehdy mělo všechno tohle nepřekonatelnou váhu. V současnosti cítím jen prázdnou, nezaplněnou a dalo by se říct že i mrtvou mezeru ve svém srdci, kterou toužím opět zaplnit tou nádhernou letní láskou, jež se jako voda úderem zimy proměnila v ledový, časem pomalu ale jistě tající rampouch. Nesčetněkrát jsem se již přistihla při tom, jak sleduji po ulici zamilované páry a v duchu jim závidím jejich vzájemnou lásku, která z nich na první pohled srší.

I když si to sám možná neuvědomuje, strašně mě tím vším, co dělá, ubližuje. Dřív jsem v jeho kouzelných očích viděla lásku, jenže dnes se v nich nemůžu vyznat. Jako kdybych se podívala do vesmíru, kde všechny naše společné zážitky, láska a porozumění padly do hluboké bezedné černé díry a nedokáží se dostat zpět. Ano, člověk má okolo sebe mnoho přátel, kteří ho mají rádi a nedali by ho za nic na světě, avšak v některých okamžicích toužíš, aby tě někdo doopravdy a bezhlavě miloval...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: evina, 06.02.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Neopětovaná láskaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­