ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Nemoc na koni přijíždí a pěšky odchází

Je až neuvěřitelné, jak dokáže jedna maličkost - jeden okamžik - ovlivnit veškeré další dění. Ať už je to nemoc, kterou rychle získáte a pak se jí nemůžete zbavit, jediné milé nebo urážlivé slovo, které vám zajistí příjemnou nebo napjatou atmosféru po celý večer, nebo třeba každá další sklenka vína, kterou rychle vypijete a druhý den pak na sebe nadáváte, protože vám není dobře.

Dám vám příklad ze svého života. Bylo to asi týden před mými narozeninami. To jsme stěhovali staré veliké železné skříně ze sklepa do kůlny. Máme velký sklep, ale protože bydlíme v rodinném domě i s dědou, tak díky jeho zastaralým způsobům není ve sklepě skoro k hnutí. Má totiž ve zvyku schovávat veškeré nepotřebné krámy. Ať už jsou to náhradní díly ze starých aut, jež jsme kdysi měli, nebo tolik kelímků od jogurtů, že by se z nich dala postavit ta největší pyramida, kterou kdy kdo z kelímků postavil. A z tohoto důvodu se mi přihodila ta věc. Skříňky byly těžké a my jsme je chtěli mít přestěhované rychle. Nedal jsem si pozor, zakopl jsem o jakýsi stojan a upadl. Skříňka mi spadla na ruku a já věděl, že můj prostřední prst levé ruky již není v pořádku.
Druhý den ráno jsem si zašel na chirurgii, kde mi řekli, že mám rozdrcené kloubní pouzdro. Dali mi sádru na tři týdny, takže jsem své osmnácté narozeniny strávil s ní. Nejhorší asi bylo, že když už jsem při oslavě narozenin konečně mohl pít pivo, víno a kořalky, tak pouze jednou rukou.

Z tohoto příběhu tedy plyne ponaučení, že kdykoliv máme možnost něco promyslet, vyzkoušet nebo ovlivnit ve svůj prospěch, máme to udělat. Já jsem se kvůli zbytečné chybě, která se stala v jednom okamžiku, léčil několik týdnů a můj prst ani k dnešnímu dni není zcela v pořádku. Dá se to vyjádřit i jiným příslovím. Například "Práce kvapná, málo platná!" nebo "Dvakrát měř, jednou řež!"
Samozřejmě, konkrétně ta nemoc v nadpisu se nedá ovlivnit úplně pokaždé, ale když budeme žít rozvážněji, zdravěji, rozhodně si neuškodíme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sprchon, 10.05.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nemoc na koni přijíždí a pěšky odcházíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­