ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Nejtěžší je začátek

Znáte ten pocit, když si vezmete kousek papíru a tužku, neboť chcete něco napsat, ale pak při pohledu na prázdný list nevíte vůbec co? V hlavě máte napínavý příběh, který by dozajista zaujal, leč nevíte, jak se k němu dostat. Největším problémem je začátek - začátek je to nejdůležitější ze všeho, protože podle začátku se čtenáři většinou rozhodnou, zda to číst, či nečíst. A stejné je to i s filmem. Když na začátku filmu nevidíte to, co jste si představovali, přepnete, ačkoliv se to třeba za čtvrt hodiny rozjede a vy tak ani nebudete vědět o tom, že jste přišli o nejnapínavější příběh století.

Zkrátka a dobře, začátek už dal mnohým pisatelům pořádně zabrat. Proto na začátku knihy vídáme předmluvu, v níž autoři nastíní to, o čem příběh bude. Jenže jaký čtenář si tyto řádky poctivě čte? Někdo to považuje za něco nezajímavého a chce přejít rovnou k příběhu. Avšak pak je zklamaný a na předmluvu si ani nevzpomene.

Samozřejmě můžete začít prostředkem, což je osvědčené, dokonce i u mnohých filmů se začíná určitou scénou z pozdější fáze příběhu, někdy i koncem, avšak zde musíme brát zřetel na to, co do toho místa dáme, abychom divákovi či čtenáři nezkazili dojem z příběhu.

Když už máte začátek a je dostatečně přitažlivý, není co řešit. Čtenář se do toho pak vžije natolik, že už neví, kolik toho přečetl a snad se s postavami natolik sžije, že už mu realita neříká pane.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 25.02.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nejtěžší je začátekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­