ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Naše sousedské vztahy

  • zamyšlení formou vypravování a popisu osob a vztahů
  • některé údaje byly kvůli bezpečnosti změněny redakcí

Bydlím v Záhoří v rodinném domě s popisným číslem 128. Žiji tady s rodiči, mladší sestrou a prababičkou. Moje sestra navštěvuje 8. třídu na základní škole v Písku. Taťka Petr pracuje v akciové společnosti Slapy a mamka pracuje v místním kravíně jako ošetřovatelka dojnic. Prababička je už dlouho v důchodu. Tak to by bylo o nás. Teď k našim sousedům.
Máme 4. Pokusím se popsat vztahy s nimi. Začnu s těmi, o kterých nemůžu moc říct. Přistěhovali se teprve nedávno. Před nimi vedle nás měla domek rodina Malých z Prahy. Ti neměli ale dost času, aby domek udržovali. Proto ho uprostřed léta prodali. Bylo nám to líto, protože jsme s nimi měli velmi dobré vztahy a celkově to byli milí lidé. Noví sousedé se jmenují Švandová a Metelec. Jsou to mladí lidé a mají malého chlapečka. Trvalo jim dlouho, než se přistěhovali, jelikož museli přestavět celý dům a zvýšit ho o jedno patro. Stálo je to určitě hodně peněz, ale nakonec se nastěhovali do nového domu. Vztahy s nimi jsou ještě na počátku a je moc brzy je posuzovat. Vpravo od nich máme za souseda pana Pecku. Ten vedle nás chová ovce a o kousek dál i daňky. Ti ale nejsou moc vidět. Jenom v létě z okna mého a sestry pokoje. Pan Pecka vlastní také v Záhoří 2 rybníky. Tam chová kapry, které potom vyváží nejspíš do sádek. Jednoduše řečeno má pan Pecka větší hospodářství. Je to milý člověk a slušný soused. Vedle něj má další náš soused, pan Nevrlý, dům, stodolu a velkou zahradu. Ten tady ale nebydlí nastálo. Jezdí sem pouze o víkendech. Máme s ním docela dobré vztahy. Jenom nás někdy naštve, když v létě seká v neděli trávu. V neděli má být prostě klid. Vedle Nevrlého bydlí Pelner. Je to náš poslední soused a nejméně oblíbený. Je dost nezodpovědný a řekla bych že i chamtivý. V Záhoří bydlí už hodně dlouho, ale není to rodák jako já. Nevím, co bych o něm měla jinak napsat, abych ho moc nepomluvila. Málem bych zapomněla na pana Kozáka. Ten bydlí ale přes silnici, tak nevím, jestli ho mám brát vůbec jako souseda. Má malý domek, který býval dřív kovárnou. Pracuje jako restaurátor. Už se s ním moc nevídáme. Zvlášť v zimě, kdy do Záhoří moc nejezdí. Nevím, jak bych měla posoudit vztahy s ním.
Ještě bych chtěla dodat, že ani jeden z našich sousedů není rodák. Vím to jistě, protože jsem ani jednoho neviděla na pravidelném srazu rodáků, co pořádáme v Záhoří jednou za 10 let.
Řekla bych, že máme jako rodina slušné sousedské vztahy. I když bychom někdy byli rádi, aby se někteří sousedé nikdy nepřistěhovali...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Naše sousedské vztahy







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)