ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Náhoda

Náhoda potkává člověka od počátku jeho existence. Setkává se s ní nejen člověk, ale i zvířata. Náhoda tu byla mnohem dříve než jakákoliv existence. Možná i naše planeta byla stvořena náhodou. A třeba tak vznikl i celý vesmír...
Ale všechno se děje podle nějakého zákona.

Ale co náhoda? Uvedu příklad: "Nepotopitelná" loď Titanic byla konstruována pět let. Ledovec, se kterým se Titanic později střetl, se odtrhl odhadem pět let před katastrofou. Zvláštní, že? Pro lidi to je náhoda. Ale představte si linii zákona, podle něhož se děly události od prvního krůčku stavby lodě až po samotnou srážku. Potom je tu druhá linie naprosto nesouvisejícího druhého zákona s tím prvním, a to je odtrhnutí ledovce až po srážku. V tu osudnou noc se tyto linie střetly a bum - máme tu "náhodu", neboli třetí linii zákona, která vznikla spojením dvou prvních. Náhodně? Představte si, že všechny linie jdou jedním stejným směrem, v tom případě by nebylo nic, nic by se nedělo.

Náhoda je tedy střetnutí několika více či méně odlišných zákonů a v tomto případě vzniká zákon třetí, jenž člověk nazval náhodou, případně osudem.

Všechny události vznikají křížením různých zákonů. Vznikne další, nový zákon, který pokračuje dál a střetává se s dalšími a dalšími až donekonečna.
Podle tohoto mého uvážení je tedy náhoda jen o něco složitější zákon.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ondřej V., 22.06.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
NáhodaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­