ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Můj pocit z Vánoc

Vůně cukroví, vonných tyčinek, různých svíček, zpívání koled, kapřík plavající si ve vaně - to a ještě mnohem více úžasných věci, které prostě patří k Vánocům.

Vánoční atmosféra je sama o sobě úplně úžasná a mně se opravdu strašně líbí. Já si ale myslím, že nejsem jediný člověk, který je z těchto věcí absolutně unešen tak, že se to nedá popsat ledajakým básnickým slovíčkem.

Celá tahle atmosféra začíná už čtyři týdny před Vánocemi. To už se pomaličku začínají na adventním věnci zapalovat čtyři svíčky, zpívat koledy a maminky začínají pomalu péct to úžasně vonící cukroví. Je to ale i čas, kdy si klademe záludné otázky, komu a jaký dárek koupit pod stromeček.

To nejúžasnější však začíná několik dní před Štědrým dnem.
Když jsem byl ještě menší, býval jsem vždycky strašně nadšený z toho, když tatínek přivezl 22. prosince dva kapříky a ti nám pak plavali do Štědrého dne ve vaně. To pro mě jako malého byl vždycky po dárečcích největší zážitek.

Když už jsem teď starší, největší nadšení ve mně vyvolává štědrovečerní večeře. Jakmile se přede mnou objeví dozlatova osmažený kapřík nebo pestrobarevný bramborový salát, tak nevím, co si nabrat jako první nebo jestli to náhodou nesníst vše a mým drahým příbuzným nenechat nic. I když vím, že by se do mě asi celý kapřík nevešel, vždycky jím, jím a jím, jako bych se snažil ho do mě celého nacpat.

A po večeři přijde to, na co se děti nejvíce těší - dárečky! Jako malý jsem se na toto těšil snad úplně nejvíce, protože jsem dostal od Ježíška vždycky plno úžasných věcí. Teď už mi sice pět není, ale tenhle zvyk asi nikdy neomrzí. Po rozbalení všech dárků začíná v televizi vánoční pohádka, u které se sejde celý dům bez ohledů na věk.

25. a 26. prosince pak začínají obědy u babiček a rozbalování dárků mimo domov. Taková kachna 25. a husa 26. prosince je úžasná kombinace.

Ale myslím si, že každý člověk s rostoucím věkem na Vánoce mění názor. Když byl ještě maličké děťátko, těšil se hlavně na dárky, ale čím je starší, tím víc chápe, že Vánoce jsou hlavně svátky klidu a míru a všichni se k sobě mají chovat mile a laskavě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj pocit z VánocMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)