ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.82
Hodnoceno: 34x Prosím, ohodnoť práci

Můj budoucí partner?

- zamyšlení/charakteristika

Každá dívka má nějakou svou vlastní představu o ideálním muži, máme své sny o panu "dokonalém", o jeho vzhledu, povaze i chování. Jen málokdy se nám podaří někoho takového najít, říká se totiž, že "NIKDO NENÍ DOKONALÝ" a myslím, že to platí. Domnívám se, že vzhled není tak důležitý jako například to, jak se k nám ten druhý chová.

Jakou mám představu o mém vysněném budoucím partnerovi?
Určitě by to měl být optimista se smyslem pro humor. Byla bych ráda, kdyby mě uměl rozesmát a pobavit, ale také aby mě dokázal utěšit a ochránit, bude-li třeba. Měl by být společenský, abych s ním mohla navštěvovat různé společenské události, protože by mě vážně nebavilo sedět třeba každý večer jen u televize. Neměl by být líný, líbilo by se mi, kdyby uměl doma i něco opravit. Vůbec na škodu by nebylo, bavil-li by ho sport, abychom mohli společně chodit na různé sportovní akce. Uvítala bych rovněž, kdyby bral alespoň trochu ohledy na současnou módu, aby nechodil strojený jak nějaký vidlák. Na druhou stranu by to neměl s oblékáním přehánět, aby z něj nebyl metrosexuál. Mám ráda cestování, pokud by ho taky bavilo poznávat nová místa, určitě bych se nezlobila.
Můj budoucí partner by měl dále být upřímný (neboť nemám ráda, když někdo neumí říct svůj názor na rovinu), vyrovnaný a všechny problémy - menší i větší - by měl řešit v klidu, s nadhledem. Měl by být obětavý a tolerantní, abychom se mohli vždycky na všem rozumně a v klidu domluvit. Také by měl být citlivý a měl by mít rád děti, protože bych si s ním chtěla jednou založit rodinu. Neměl by mě omezovat v tom, když si budu chtít občas někam vyjít s kamarádkami a on sám by měl mít nějaké kamarády, aby si s nimi mohl rovněž občas někam zajít. Neměl by být lakomý a už vůbec ne chamtivý. Také bych byla ráda, kdyby nekouřil, protože mi cigaretový kouř hodně vadí.

Takhle nějak bych si tedy představovala svého budoucího partnera. Myslím, že je ještě hodně vlastností, jež by měl i neměl mít, ale tohle jsou asi ty hlavní. Nicméně vím, že si o takovém partnerovi můžu nechat asi jenom zdát... A tak doufám, že se objeví někdo, kdo bude mít alespoň některé z vlastností jako můj "vysněny partner".

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj budoucí partner?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)