ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Monarchie?

Není to tak dlouho, co jsem zhlédla dokument o anglické královské rodině. Opravdu mne velmi zaujal a do mysli se mi začala vtírat myšlenka, jaké by to bylo, kdyby i v České republice monarchie existovala.
Ve fungování státu (já, která se na politiku dívám z velmi laického pohledu) nevidím až tak velké rozdíly - kromě hlavy státu tu jsou i politici, kteří aspoň z části ovlivňují chod státu. Zákony platí pořád a v neposlední řadě, obě osoby - jak prezident tak královna - jsou neustále v objektivu zvědavých fotografů a nedočkavé bulváry sledují každý jejich krok, trpělivě čekají na osudný "přešlap".
Zato se mi jako jeden z velmi podstatných rozdílů zdá dědičné právo. Zatímco prezident je volen na několik let, královna bude pravděpodobně vládnout až do své smrti, načež nastoupí další člen královské rodiny, většinou určený již v útlém dětství. Od mala budoucímu vládci vštěpují zodpovědnost za své skutky a lásku k lidu žijícímu v zemi. Po náročné výchově je princ (méně často princezna) připraven nastoupit na trůn a vládnout "svému" státu.
A co mi přijde jako jeden z nejzajímavějších okamžiků? Svatba prince (krále) s dívkou mnohdy neurozeného původu. Doslova přes noc se stane jednou z nejsledovanějších žen v zemi, leží na ní velká zodpovědnost - nezklamat. Myslím si však, že i přes všechny překážky, které na choť krále čekají, to stojí za to a většina slečen by se do toho, jak se říká, vrhla rovnou po hlavě. Vždyť která z nás nechtěla být už jako malá princeznou?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: WinterSonne, 11.11.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Monarchie?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­