ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Moje oblíbená barva

- zamyšlení s prvky líčení

Celý svět je plný barev. Jsou všude kolem nás. Každý má rád jinou a každému se při určité barvě vybaví něco jiného. Někomu počasí, chuť jídla nebo zážitek.

Já nemám oblíbenou barvu. Líbí se mi všechny, protože mi připadá, že jedna bez druhé nemůže být. Nejraději mám však barvy veselé. Při každém ročním období se mi vybaví barva jiná.

Je zima, procházím krajinou. Všude okolo je sníh, stopy zvěře křižují bílé pole. Při tomto ročním období se mi vybaví bílá a světle modrá barva. Jde z nich chlad, je mi zima. Pozoruji smutnou krajinu a přeji si, aby bylo jaro. Na jaře je vždy veseleji.

Jaro je mé nejoblíbenější roční období. V tomto čase se mi vybaví modrá a zelená barva. Vše se probouzí k životu, sníh ustupuje probouzejícímu se slunci, které začíná hřát. Teplem se rozpouští sníh a potůčky vody stékají z polí. Začínají se rodit mláďata a vše je veselejší. Na stromech začínají pučet první světle zelené lístky, na kterých se zachycuje ranní mlha. Na modrém nebi poletují ptáčci, kteří se k nám vrátili z teplých krajů.

Ujdu pár kroků a z probouzejícího se jara se přehoupnu do teplého, slunečného léta. Slunce hřeje, dozrávají třešně a začíná zlátnout obilí. Sedláci se chystají na svá políčka postarat se o nastávající úrodu. Nikomu se nechce na slunci trávit moc dlouho. Lidé se osvěžují chladnými nápoji a lahodnou zmrzlinou. Ptáčci zpívají i v takovém horku. Léto bývá teplé a mně se vybaví hřejivé barvy. Barvy jako červená, žlutá a oranžová. Vybaví se mi ale i tmavě modrá až černá, barva oblohy před bouřkou.

Jdu dále a léto pomalu přechází v podzim. Přestává být takové teplo, začíná pršet, je bláto a plískanice. Lístky mění svoji barvu a ptáci se chystají k odletu za sluníčkem. Vybírají se brambory a vše se připravuje na příchod zimy. Chlapci a děvčata pouští papírové draky a závodí, který drak vyletí nejvýše. Je pochmurno a slunce už nás neveselí svým teplem. Jde spát, protože brzy přijde opět zima.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje oblíbená barvaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)