ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Moje novoroční přání

Jako docela pověrčivý člověk věřím, že i novoroční přání má svou magickou moc, která jej dokáže vyplnit a dosáhnout toho, co si člověk v této velké noci opravdu ze srdce přeje. Možná je to také tím, že když si něco takto přejeme a vyřkneme to před někým nebo před větší skupinou lidí, znamená to již jakýsi závazek.
Moc se mi líbí to slovo předsevzetí, tedy v rozkladu něco, co bereme za své ještě před tím, než na to přijde řeč i uskutečňování samotné.

Ta nejčastější přání jsou taková ta neobyčejně obyčejná: zhubnu, budu více cvičit, v létě pojedu k moři, někdo si přeje získat nějaký předmět či věc.

Velkými přáními bývají také ty, které se vyslovují docela špatně nebo těžce, například že přestanu kouřit, pít alkohol či nebudu brát drogy. To je však pro člověka závislého celkem přání nereálné a myslím si, že to nemůže zvládnout sám. Tady je na místě pomoc rodiny, blízkých, odborníků... A kdo by chtěl jet třeba sám od sebe na tříměsíční pobyt na léčení? To asi nikdo. A když už to s těmi odborníky a léčebnami člověk zkusí, nemusí se mu to povést na 100 procent, obvykle se k těmto pobytům vrací, a to není nic příjemného. Avšak pozor, věřím v to, že lidská vůle je natolik velká a pevná, že to člověk - tedy pokud opravdu chce - zvládnout může.

Já osobně nepiji, nekouřím a jedinou drogou jsou pro mě čokoláda a chipsy. Proto mé přání směřuje většinou k mé postavě, která není úplně v pořádku, což si vždy při pohledu do zrcadla plně uvědomuji. Letos se to ale chystám prolomit. Dvacet kilogramů dolů by určitě byl příjemný výsledek. Je to ale dřina, zvláště když je všude kolem tolik dobrot a zakázaného ovoce. Na tom je nejtěžší odolat. Ale zase na druhou stranu si říkám: je to jen o jídle, a to by v tom byl kozel, kdyby to nešlo. Vždyť od začátku ledna jsem zhubla už pět kilogramů, a to je začátek března... Nic moc, co? Ale já si říkám, že je to docela dobrý start. No, nebudu předbíhat, ale snaha zde je, a ta se cení.

Ať už jste si přáli cokoliv - zbavit se závislosti, zhubnout, být bohatý a šťastný nebo zdraví nejen pro sebe, ale i pro druhé -, přeji vám, aby se vám přání splnila a abyste byli třeba i mile překvapeni z toho, jak to nakonec dopadlo. Vzhůru k lepším zítřkům plných splněných přání!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 28.02.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje novoroční přáníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­