ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Mohou si bohatí lidé dovolit levné věci?

Na začátek této slohové práce bych chtěl napsat jeden citát, který pronesl hodně bohatý muž: "Ani já nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit levné věci."
Tento citát mě velmi zaujal, proto jsem se rozhodl se nad ním více zamyslet.

Levnější neznamená vždycky lepší a ne vždy koupí levné věci ušetříte. Třeba já jsem si před čtyřmi lety koupil tričko, které stálo 300 korun. Nebylo nejlevnější, ale čtyři roky v něm chodím běhat a sportovat a ani jedna nitka neupadla. Kdybych si koupil nějaké tričko za 30 korun, po měsíci ho vyhodím a budu si muset koupit jiné. Na druhou stranu, ne vždycky tomu tak je. Rozhodně se ve slevě dají najít i kvalitní a dobré kousky. Některé levné věci jsou určitě výhodné a ušetří vaši peněženku.

Chybí mi však nějaké ukončení tohoto citátu. Co konkrétně myslí autor levnými věcmi, protože to je docela široký pojem. Na potravinách a věcech, jež denně používáte, se rozhodne ušetřit dá, aniž byste poznali jakýkoliv rozdíl. Pokud se ovšem jedná o oblečení, boty nebo jiné doplňky, je nutné být obezřetný. S citátem souhlasím tedy jen z půlky, to proto, že chybí nějaké konkrétnější vysvětlení, o jaký sortiment se jedná.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 31.01.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mohou si bohatí lidé dovolit levné věci?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­