ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.41
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Moderní fotbal

- subjektivní zamyšlení nad fotbalem v širším pojetí

Když jsem slyšel témata, na která jsme tuto slohovou práci měli psát, tak se mi okamžitě zalíbilo téma sport. Hned mě přepadla myšlenka, že budu psát o fotbale, kterému podlehly miliony lidí včetně mě. Fotbal je král sportu, je to nejrozšířenější hra na světě, má mnoho dobrých a špatných nej, ale já se v této slohové práci pokusím psát objektivně, jako bych nikdy fotbal nehrál. Na toto téma podle mne píše mnoho lidí ve třídě, každý určitě píše, jak se fotbal hraje, jaké má pravidla a mnoho dalších věci kolem tohoto sportu, já se ale zaměřím se na strasti dnešního moderního fotbalu.

Skoro každý ví, že na fotbalovém hřišti běhá tam a zpět za kulatým nesmyslem dvacet fotbalistů a dva nějací podivíni stoji v brance a skáčou po míči v takovém zaujetí, že to skoro vypadá, jako by před sebou viděli nahou ženu, ale málokdo ví, že fotbal není jen sport. Dle mého názoru už je to více byznys než sport. Fotbal už není jen o talentu. Ještě za doby komunistů rozhodoval u fotbalistů talent, i proto nám rostli takoví výborní hráči jako Poborský s Nedvědem, ale dnes o všem rozhodují peníze. Nejen ve fotbale. I proto se celý fotbalový národ diví, kde jsou ty časy, že jsme měli talent za talentem a na velkých turnajích jsme končili na předních příčkách. Je to k nevíře, když nějaký ruský ropný magnát cpe do klubu milióny liber, nebo když klub kupuje hráče za částky, ze kterých se mi motají panenky.
Staví se snad stadiony za stamilióny liber jen proto, aby se diváci honosili tímto velkolepým sportem? Myslím si, že to tak není, každý se jde na fotbalový stadion jen poprat a opít do němoty. Navíc čím dál tím více slýcháváme slovo korupce a bohužel, opět, nejen ve fotbale. Tímto trendem se ubírá celý svět. Zde se ukazuje, že když máte peníze, jste opravdu vlivný. Co na tom, že soupeř, který hraje poctivou hru, je mnohem silnější než vy, stačí dát rozhodčímu nějaký ten peníz do kapsy, nikdo se to nedozví, soupeř vyhraje a vám zbudou jen oči pro pláč. Korupce je sice trestná, ale dle mého názoru se objeví nebo vypátrá minimum této činnosti, a když už se na korupci přijde, tak se prostě podplatí celé oddělení policie a na všechno se rázem zapomene. Tímto trendem se ubírá celý svět a jestli se s tím něco nebude dělat, tak v tom bude obrovský zmatek a nikdo už to nenapraví.
Kdyby se nad sebou vlivní lidé zamysleli a řekli si, jestli by nebylo s prominutím lepší namísto cpaní milionů liber do fotbalu pomoci těm, kteří to opravdu potřebují, měli by jistě lepší pocit a navíc by jim byly vděčny miliony lidí na celé Zemi. Nebylo by lepší obětovat nějaký ten milión na výstavbu nových center pro postižené? Už tak těchto center je pramálo, domnívám se, že fotbal by se opět s prominutím bez tohoto odpadu obešel, ale bohužel tomu tak není. To je podle mě problém číslo jedna ve fotbale.

Dnes je již málo hráčů, kteří hrají fotbal srdcem. V dřívější době bylo na denním pořádku, že ze sebe hráč na hřišti vydal ne 100 procent, ale 200! Dnes už se to, jak bylo již řečeno, nevidí. Neviděl bych to přímo v hráčích, i když po fotbalových trávnicích běhá na profesionální úrovni nespočet arogantních fotbalistů, kteří si myslí, že nic nemusejí dělat. Mnoho hvězd vyhaslo díky alkoholu, když se upilo k smrti, ale jak už jsem naznačil, vidím to v něčem úplně jiném. Problém je v dnešním moderním uspěchaném světě. Rodí se mnoho dětí s různými vrozenými vadami a když se podíváte na statistiku zahynulých fotbalistů, zjistíte, že minulé dva roky byly krizové a že nadprůměrně umírali nejen fotbalisté, ale i jiní vrcholoví sportovci. Někdo umřel na srdeční vadu, jiný na vadu plic, dokonce se umíralo i na doping, který je v dnešní době na denním pořádku.

Fotbal je skvělá hra, ale výše uvedené věci jej kazí a jestli to tak dále bude pokračovat, nedovedu si představit, co bude za deset, patnáct let. Korupce ve spojení s alkoholem a dopingem je mocná čarodějka, ale možná se najde nějaký čaroděj, který nasměruje celý fotbalový svět do starých kolejí a opráší staré zvyky. Popravdě řečeno tomu ale dávám malou šanci, ovšem nikdo s jistotou neví, co se může stát. Já v to aspoň věřím...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moderní fotbalMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)