ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Moderní don Quijote?

Když jsem tak přemýšlela, kdo by v dnešní době mohl být obdobou dona Quijota, napadlo mě hned několik možností. Je těžké najít jen jednu určitou osobu, proto jsem hledala celé skupiny lidí.

Úplně nejdřív mě napadli politici. Jenže čím víc jsem o tom přemýšlela, došla jsem k názoru, že jediné, co by je mohlo s "donquijotstvím" spojovat, je ta směšnost, s níž vystupují. Ta snaha pomáhat lidem, kterou tito "rytíři" představují, občas vypadá, jako by nám spíš chtěli uškodit (a někdy zcela záměrně!).

Politici tedy (ani náhodou) ne. Začala jsem proto uvažovat o někom, kdo nemyslí na své zájmy, ale hlavně na zájmy ostatních. Sem patří zcela určitě dvě skupinky.
Ti první jsou lidé, kteří mají snahu pomáhat opuštěným dětem, postiženým i jiným, kteří pomoc potřebují. Druhou skupinu pak tvoří ti, kteří nepomáhají lidem, ale chtějí něco udělat pro svět, pro přírodu. Na obě tyto možnosti sice sedí podmínka pro dobré skutky hodných rytířů, ale podle mě na jejich práci a snaze není nic vtipného.

Říkám si, že i kdybych uvažovala nad kýmkoliv, nad prodavačkami, techniky, vědci apod., nikdy bych asi nenašla přesně ty, kteří by přesně odpovídali donu Quijotovi. Proto docházím k závěru, že každý z nás má v sobě malého dona Quijota skrytého. Protože každý z nás má jinou představu o světě, protože každého z nás baví něco jiného, protože každý jsme prostě jiný... A když už si najdeme to, za čím si odhodlaně chceme jít, vždycky se najde někdo, kdo nás nepochopí a bude se nám smát.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavlína, 15.02.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moderní don Quijote?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­