ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.69
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Modelka, nebo baculka?

aneb Zdravý životní styl

Když si otevřete časopis pro ženy, co v něm vidíte? Články o tom, jak zdravě žít, jakou držet dietu a především tam najdete obrázky vyhublých těl. Co je to vůbec za módu říkat ženám, že jsou tlusté, že by měly zhubnout a tím pádem být jedna jako druhá? Zamysleli jste se vůbec někdy nad tím, jestli je to opravdu nutné? Proč bychom měli být všichni stejní?

Myslím si, že každý se na to díváme z jiného úhlu pohledu. Dle mého názoru jsou lidé víc a víc ovlivňováni touto dobou a svým okolím. Domnívám se, že je ubohé odsuzovat lidi jen podle toho, jak vypadají. Každý člověk je přeci originál a svým způsobem krásný. K čemu mi budou diety, když nebudu mít skvělé přátele ani rodinné zázemí? Pokud mě mají lidé skutečně rádi, tak nikoliv proto, jak vypadám, ale proto, jaká jsem.

Někdo ve vzhledu své postavy spatřuje celý život. Neustále drží diety, používá zkrášlovací přípravky... Mezitímco někdo tráví svůj volný čas v koupelně, já už jsem dávno se svými přáteli. Na druhou stranu dodržovat správnou životosprávu určitě není k zahození. Už jen pro ten pocit: "Žiji zdravě!" Ráno si zajdu zaběhat, odpoledne na squash a k jídlu si dám nějaký netučný pokrm. Předejdu tak například onemocněním tlustého střeva nebo infarktům. Ale chci tak doopravdy žít? Byl to můj sen? Sama sebe se musím ptát, jestli takový život má pro mě vůbec cenu. Pro někoho určitě velkou, avšak pro mě skoro žádnou! Raději budu spokojená baculka a svůj čas věnuji podstatnějším věcem, než je zkrášlování.

Závěrem chci říct, že život je každého věc, a jak s ním naloží také. A proto neodsuzujme lidi jen proto, že nevypadají podle našich představ a buďme rádi, že jsou šťastní. Nejde o to, jak člověk vypadá, ale jaké má srdce!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Modelka, nebo baculka?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)