ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.90
Hodnoceno: 226x Prosím, ohodnoť práci

Mobilní telefon

Mobilní telefon v dnešním světě už není raritou. Mobilní telefony jsou všude, na billboardech, v reklamách v televizi, rozhlase i v novinách. Někdo ho používá k práci, nejvíce podnikatelé, někdo zase pro zábavu, většinou děti. Dospělí ho používají k tomu, aby nás neustále prozváněli a posílali starostné SMS zprávy. Většina lidí je na telefonu tak závislá, že bez něj nevynesou ani odpadky.
Já osobně telefon k životu nepotřebuji. Stačí mi, když si občas zahraju nějakou tu hru, poslechnu muziku nebo někomu napíšu či zavolám. Neumím si představit první mobilní telefon - už ze slova mobilní vyplývá, že musí být přenosný. V tom případě lidé dříve nosili na zádech telefonní budky? Asi ano...
Telefon je pro někoho jako zvířátko, které má hlad a proto si do něj neustále dobíjí kredit, pro jiné zas batolátko, kterému se nesmí za žádných okolností nic stát, čili dávají pozor, aby na onu zařízení nebyl ani jeden maličký škrábanec. Někdo si zase myslí, že je to hračka a tříská do něj jako do baseballového míčku, jako jeden můj spolužák.
No prostě telefon není až zas takovou mojí součástí života. Jsou přeci i lepší věci, ale přiznávám, že bych to dnes už bez mobilu nevydržel ani hodinu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tomáš Jurga / G3w@n, 27.02.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mobilní telefonMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­