ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Mladí lidé a drogy

Mladí lidé si mohou velmi snadno vypěstovat závislost. A už nezáleží na tom, jestli na cigaretách, alkoholu nebo dokonce na drogách. Sehnat v dnešní době alkohol či tabákové výrobky je více než snadný úkol. Většina prodavaček a prodavačů se nestará o to, jestli je zákazníkovi patnáct nebo čtyřicet let. Pro ně jsou důležité peníze, jež mohou inkasovat od obou zmiňovaných příkladů. Navíc některé "děti" vypadají i v šestnácti letech na dvacet. Nehledě na to, že každý má kamaráda, kterému už osmnáct let bylo a který pro své mladší kamarády rád nákup obstará. S drogami už je to složitější. I tak ale sám znám spoustu lidí, kteří drogy prodávají a sami i konzumují. A to se jedná většinou o mladistvé, kterým nebylo ani dvacet let.

Přestože jsou drogy pro organismus mladého člověka velmi nebezpečné, nikdo si s tím moc hlavu neláme. Není to ale špatně, když se mohou i čtrnáctileté děti snadno dostat k alkoholu nebo k čemukoliv jinému takto pro ně nebezpečnému? Znám spoustu patnáctiletých dětí, kteří se jako nějaké zkrachovalé existence se svými staršími (rádoby) kamarády chodí opíjet levným alkoholem na nádraží, pod most nebo kamkoliv jinam.

Rozhodně je tato situace špatná, ale nedá se s ní ani moc dělat. Já bych všechny tyto věci řešil opravdu hodně vysokými pokutami pro každého prodejce, který prodává tyto látky osobám mladším osmnácti let.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.10.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mladí lidé a drogyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­