ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Místo, kde se cítím dobře

Dostal jsem záludný úkol - musím popsat místo, kde se cítím dobře. Zalovil jsem tedy ve vzpomínkách a začal si živě představovat všechny své krásné zážitky. Byla jich spousta a určitě jsem si nevzpomněl na všechny.

Krásné moře při západu slunce s oblohou jak z romantického filmu s happyendem.
Škola, ve které mě vše irituje. Kdybych měl popsat to, co mě na ní štve, chtělo by to dalších deset stránek textu, ale i tak jsem v ní rád.
Uvažoval jsem také, že napíšu o svém pokoji, popíšu svoji milovanou postel a zmíním se o televizi a psacím stole, nad kterým visí puzzle Paříže, a mohl bych ještě dodat, že mám modré závěsy a spálený parapet od cigarety... Ale lhal bych. Kolikrát jsem rád, že z těch čtyř stěn vypadnu a jdu pryč, i když se sem rád po čase zase vracím.
Další můj skvělý nápad byl popis chaty, kde máme fotbalové hřiště, spoustu stromů, rostlin i bazén. Dalo by se o tom psát docela dlouho, ale to místo samo o sobě nemá to kouzlo.
Na konci jsem se ještě dostal ke vzpomínce z deváté třídy, kdy jsme byli navštívit Osvětim. Depresivní místo, kde zemřela spousta lidí, kterých mi bylo líto, ale i tak jsem si to tam užil a měl dobrou náladu.

A tak jsem si nakonec uvědomil, že jsem dostal za úkol nemožnou věc. Nemůžu popsat místo, kde se cítím dobře, jelikož neexistuje. Vše je o lidech, se kterými na něm jsme a trávíme s nimi čas.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Negto, 18.10.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Místo, kde se cítím dobřeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­