ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Mimozemská civilizace

Myslíte si, že jsme ve vesmíru sami? Myslíte si, že existuje ještě nějaký jiný svět, jiný život?
Podle mě existuje další svět či dokonce jiní obyvatelé tohoto světa - mimozemšťané.

Když se každý večer dívám ze své postele na hvězdu, která v noci svítí, protože nemůžu usnout, často přemýšlím a ptám se sám sebe, jestli právě na ní může být jiný svět, jiní obyvatelé? Mohou jich být tisíce, miliony nebo dokonce miliardy? Můžou vypadat jako ve filmu Hvězdná brána, kde se ještě dělí mimozemšťané na různé národy, podobně jako svět na různé světadíly.

Jak vůbec takový mimozemšťan asi vypadá? Podle mě to nebude zelený tvor, který má na hlavě "anténky", jak nám ho popisovali rodiče nebo prarodiče, ale může být podobný člověku na Zemi. Kdo ví, třeba právě vedle vás bydlí v rodinném domě mimozemská rodina...

Jakými jazyky asi mluví nebo jak se mezi sebou dorozumívají? Můžou mluvit anglicky, německy nebo dokonce česky, anebo třeba vlastním jazykem, "mimozemštinou"? A jak se chovají, jaké mají vlastnosti? Mohou být milí, nebo naopak zlí?

Mimozemská civilizace může být kdekoliv, může se nacházet na jiné planetě nebo v jiné galaxii. Na otázky související s její existencí asi nikdy nebudu znát odpověď, ale sám jsem zvědav, jestli se v životě s nějakým mimozemšťanem vůbec setkám.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vít Burda, 12.05.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mimozemská civilizaceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­