ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Menšiny aneb Jak respektovat jiné rasy

Existuje mnoho rozličných ras a národů, které vyznávají rozdílné zvyky a kulturu. Evropané budou u jídla jíst příborem, Asiaté hůlkami a kmen Masajů prostě rukama. Vadí vám to?
Existují však mnohem vážnější rozdíly, které se už tak lehce nedají akceptovat. Podívejme se na rasy, které se nejčastěji stěhují do naší země.

Muslimové
Muslimové mají opravdu jiné náboženství a zvyky než my. Klidně ať si vyznávají islám, ať si věří v Alláha, ať si u svého jídla mlaskají na výraz spokojenosti. Každý dělá to, co si myslí, že je správné. Ale pokud jsem v zemi, kde mají jiné zvyky a zákony, musím se přizpůsobit a respektovat jinou kulturu a svou kulturou nebýt na obtíž ostatním.

Romové
Romové původně pocházeli z Indie a Pákistánu, kde bývají ulice hlučné a všude lidé křičí. Na trhu všichni hlasitě nabízejí svoje zboží.
Jednou, když jsme byli malí, jsme byli zrovna na návštěvě u známých, když tu se zvenku začaly ozývat hlučné výkřiky: "PRASATA! PRASATÁÁ!" Zpočátku jsme mysleli, že někdo našim přátelům nadává. Ale pak jsme z okna uviděli dva Romy s autem, tlampačem a vozíkem plným prasat. Bylo nám to k smíchu, ale tihle lidé jsou na to zvyklí. V takovém prostředí totiž vyrůstají i u nás v Česku.
Většina lidí si o Romech myslí, že jsou to jen špinaví, nepořádní a líní lidé. Je pravda, že někteří jedinci dělají hanbu své rase, ale já znám i Romy, kteří opravdu tvrdě, kvalitně a rádi pracují.

Asiaté
Taky se k nám stěhují různí Asiaté, zejména Vietnamci. Ti se přizpůsobí rychle. I když pokud nemusí, moc s námi nekomunikují, protože mají jinou povahu. Hodně lidem také vadí, že si vždy založí ty svoje obchůdky a prodávají tam "šunty" za pár korun. Ano, ohrožuje to chudáky kvalitní prodavače, kteří prodávají své kvalitní výrobky, i když za trochu víc peněz. Ale pozor! Kdo by si nedal smažené nudle za pár korun, že?

Židé
Ve středověku byli lidé naštvaní na Židy. Někteří dodnes. Říká se tomu antisemitismus. Papež tehdy prohlásil Židy za původce moru a za vrahy Ježíše Krista. Masakr mohl začít. Nenávidím, když se někdo mstí na nevinných lidech, kteří za nic nemohou. Je to absolutně nefér a nespravedlivé.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ron Aldo, 14.09.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Menšiny aneb Jak respektovat jiné rasyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­