ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 146x Prosím, ohodnoť práci

Mé budoucí povolání

Přece jenom už nejsem malý kluk, a tak bych měl začít uvažovat, co budu jednou v životě dělat. Když mi bylo pět a někdo se zeptal na moje budoucí povolání, měl jsem jasno: budu kosmonautem nebo pilotem F1. S přibývajícími roky jsem začal trochu slevovat ze svých nároků: budu hasičem nebo závodním sportovcem. Teď už však vím, že to není tak jednoduché. Dětské sny se pomalu rozplývají do reality. Vím, že se musím dobře učit, abych měl jednou dobré povolání. Kam tedy půjdu po maturitě? Jakou cestou se dám? Jaké by mělo být povolání, které si vyberu? Určitě nestačí dostudovat gymnázium, je třeba vystudovat i nějakou vysokou školu. Ale jakou? Kam mám šanci se dostat? Co mě bude bavit? Moje budoucí povolání by mělo být zajímavé. Aby to nebylo jen posedávání v kanceláři nebo hodiny a hodiny strávené výrobou nějakých výrobků v továrně. Protože bych jednou chtěl být ženatý a mít děti, musím mít i slušný příjem, abych rodinu uživil. Aby i moje děti mohly studovat, ať mohu postavit svůj dům, kde budeme bydlet, poznávat svět, cestovat, navštívit země, kam se naše babičky nemohly kvůli totalitnímu režimu podívat...
Jakým směrem tedy mám jít, čím se mohu stát? Co třeba lékař? Jeho povolání je jistě velice zajímavé, ale také náročné a zodpovědné. Nevím, jestli bych tuto zodpovědnost za životy druhých unesl. A studium medicíny je moc náročné, asi bych na to neměl. A co třeba právník? Těch je také hodně potřeba, spousta lidí má problémy se soudy. Ale to je jeden paragraf za druhým a připadá mi to jako ne moc zajímavá práce. Nebo takový učitel? To bych asi psychicky neunesl. Dnešní mládež mi někdy připadá jako urvaná z řetězu, jak potom řešit šikanu na školách, drogy... Učitel má podle mě také velkou zodpovědnost a jeho práce asi není doceněna. Takže na toto povolání říkám také ne.
Přemýšlím a zatím hledám cestu, kterou mám jít. Otázka, čím budu, asi ještě dlouho zůstane nezodpovězena. Ale jedno vím jistě, chci dělat takovou práci, která mě bude bavit a díky které budu užitečný ostatním lidem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: FS, 08.06.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé budoucí povoláníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­