ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.78
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

Maturitní ples před maturitou?

Maturitní ples? Maturitní ples by měla být pomyslná třešnička na vysněném dortu, kterou si každý středoškolák patřičně vychutná, abychom si ji mohli náležitě užít, měli bychom ji konzumovat naposledy. Pro mne asi jako pro každého maturanta byl ples ojedinělou událostí, byl to vstup nebo spíše úvod do světa dospělých.
Najednou tam stojíte v těch krásných šatech, nalíčená, načesaná a radujete se, ale proč? Jaký je ten důvod? Říkáte si, co tu oslavuji? Vždyť jsem zatím ničeho nedosáhla. V mírném alkoholovém opojení si začnete uvědomovat, že na tuto událost jste se připravovala a těšila celé čtyři roky a večer utíká takovou rachlostí, že ke konci plesu začínáte mít takový melancholický pocit. Tok myšlenek vás směřuje k povědomí, že tímto aktem pravděpodobně končí vaše dětství. Co dál? Jsem připravena vést veškerou zodpovědnost plynoucí z dospělosti?
Náhle jsem si v té dospělosti uvědomila: Maturitní ples před maturitou? Není teprve ta první nejdůležitější zkouška před námi?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kavci, 10.04.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Maturitní ples před maturitou?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­