ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Masový vrah

Za masového vraha je označován muž, co zabijí lidi kolem sebe bez jakéhokoliv důvodu. Nedívá se na vzhled, věk ani postavení, které lze podle stylu oblékání mnohdy určit. Nikoliv, masový vrah má všechny tyto osoby za nepřítele, které musí odstranit. Často je masový vrah osobou značně labilní, což ale není na první okamžik poznat. Ona osoba se může chovat naprosto normálně, chodí do práce, jezdí veřejnými prostředky, chodí nakupovat, slušně sousedy pozdraví, zkrátka vede spořádaný život. Ovšem ve chvílích, kdy onu osobu nevidíme, se může chovat velice nepřirozeně, až přímo tajemně.

Jako ideální příklad si můžeme uvést střelce z ostravské fakultní nemocnice. Tento muž byl též vysoce labilní a trpěl pocitem nenaplnění léčby. Tedy o tom, že doktoři učinili chybu a nedostatečně ho léčili, lze vést spory, neboť muž byl ve skutečnosti na mnoha vyšetřeních, nicméně žádný doktor jej neposlal ke specialistovi, takže teoreticky jeho čin mají na bedrech lékaři, ale prakticky nikdo nemohl tušit, co udělá. Právě kvůli tomu, že žil poměrně spořádaným životem, nikdo si na něho nestěžoval, ba naopak. Měl dobré postavení u jedné stavební firmy, ale před časem musel odtamtud odejít, a to právě z toho důvodu, že byl nemocný. A když je člověk doma, má mnoho času na přemýšlení a u labilních lidí je to to nejhorší, co se jim může stát. Doma si totiž uvědomoval, že se jeho stav nezlepší, bude jen horší a horší. Začal mít sebevražedné sklony, ale nechtěl zemřít jen tak. Před smrtí chtěl ještě ostatním předvést něco, aby si o něm každý povídal a aby každý věděl, že za to mohli lékaři. A právě proto si vybral ke svému hrůznému činu nemocnici, ovšem nikoliv doktory. Ti byli většinou v ordinacích, u pacientů, a po chodbách pobíhaly jen sestry. Potřeboval najít lidi, kteří se nebudou pohybovat, kteří budou sedět a bude jich hojnější počet na jednom místě. Tak tedy začal obcházet čekárny, jenomže po ránu tu moc lidí nenašel, až nakonec vešel do jedné, kde se nacházelo spoustu lidí, do traumatologie. Tam se choval úplně normálně jako pacient, rozhlížel se po místnosti a vypadal nervózně, jenomže pak vytáhl z kapsy nelegálně drženou zbraň a počal po místnosti střílet, mířil hlavně na hlavy. Nebudu tu zacházet až do odporných podrobností tohoto masakru, důležitým faktem ale je, že odtud potom odešel, lépe řečeno odjel směrem ke své máti. Tam jí řekl, co udělal a zase zmizel. Mezitím policie byla v pohotovosti a pátrala po něm po celém kraji i republice. Vrah mohl utéct i přes hranice, takže hraniční stráž byla značně posílena. Jako by se z toho poklidného předvánočního úterý stal nějaký americký akční film, který zcela filmem není. Nakonec policisté objevili jeho auto za městem a v něm mrtvého muže. Bylo více než jasné, že muž spáchal sebevraždu. Svůj ďábelský plán se mu nakonec povedl a on má teď pokoj, ale jeho oběti ne, radovali se z blížících se Vánoc, měli plno chuti do života a on jim to bez optání vzal.

Teď už každý z nás jistě na základě tohoto až moc živého příkladu dobře rozumí tomu, kdo to vlastně je masový vrah. Tento muž po sobě zanechal mrtvých sedm lidí a dva zraněné, ovšem v zahraničí jdou i do větších extrémů. Na jedné severské škole bylo zabito až 50 lidí, pachatel ovšem stále žije, dokonce svého činu ani nelitoval, spíše z něho měl radost a byl na něj pyšný. Ovšem tohle je opravdu něco ne moc vídaného, u nás vraždili masoví vrahové maximálně do desítky obětí a po činu svůj život ukončili sami. Ovšem svět je svět a my jsme my.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Masový vrahMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)