ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Lidé vs. svět

Lidé by se měli nad sebou zamyslet, protože většina z nich touží jen po majetku. Aby měli krásný dům, a hlavně lepší než sousedé.

Lidé tady na Zemi žijí už více jak 35 milionů let, ale proč? Protože se naučili přežít s přírodou. Ale v poslední době se na tu krásnou přírodu zapomíná. Kácejí se lesy jen proto, aby se na jejich místech postavily domy a obchody.

Žijeme ve světě, kde budou za chvíli už jen sídliště, velkoměsta, obrovské průmyslové komplexy. A louky? Ty už za chvíli ani nenajdeme.

Svět, to je vlastně popsaná kniha. Kniha plná informací a obrázků, téměř na všech listech. Ovšem kniha může být i bez obrázků, případně i bez informací. A to, jak bude vypadat KNIHA SVĚTA, záleží jen na nás...

A co války? K čemu vlastně jsou? Jsou jenom proto, aby se silnější země měla lépe než ta slabší. Jde tam jen o to ukázat světu svoji sílu, ale nedívají se na ty nevinné oběti.

Ale příroda se proti nám bouří, protože lidí je už strašná spousta. Já si tedy myslím, že je lepší soužití s přírodou, než ji ničit. Příroda bude existovat dál, jen bude jiná a nejspíš bez nás. Lidé by si měli jedno uvědomit, jestli nebude příroda, tak nebudeme ani my.

A co když nás příroda nakonec přece jen vykáže z "naší" planety Země? Odletíme snad na Měsíc nebo na rudý Mars a tam začneme opět něco budovat, stavět a zase ničit? Ale to přece nepůjde tak snadno, není tam náš drahý kyslík.

Myslím si, že bychom měli být za naši planetu vděční.
Přeci doma je DOMA!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Hana Svrčinová, 16.07.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lidé vs. světMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­