ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.76
Hodnoceno: 45x Prosím, ohodnoť práci

Láska je kurwa

Zeptáte-li se kohokoliv: "Co je to láska?", dostanete spoustu různých odpovědí.
Pro někoho je láska hrou, pro jiného znamená sex. Někdo bere lásku jako divadlo a někdo pod pojmem láska vidí bolest a utrpení. Dokonce ani evoluční vědci, biochemici, historici a zamilovaní se nedokáží shodnout na tom, co je to láska. Čím to je? Ví někdo doopravdy, co to láska je? Mohl bych říct, že je to dar, který není na prodej, protože ho nelze získat penězi, majetkem či slávou, ale pouze otevřeností, bdělostí smyslů a pozorností, a který můžeme přijmout, nebo ho musíme odmítnout. Je tohle ovšem pravda nebo jenom spousta keců, kterými vám pletu hlavu?
Když jsem viděl pana Paroubka vedle jeho bývalé manželky Zuzany, byl jsem si stoprocentně jist, že paní Paroubková tajemství lásky zná. Proč nám ho neprozradí? Ptal se jí vůbec někdo? Bylo by to k něčemu? Ne všichni lidé na námi položenou otázku odpoví pravdu. Opravdu nelze získat lásku penězi? Někdo holduje láskou k alkoholu a určitě dobře zná přísloví, které praví, ať bez peněz do hospody nelezeš. Spousta lidí také dlouhou dobu nemůže svoji lásku najít, a tak musí za lásku platit v domech s růžovou dekorací. Proč někdy dlouho nemůžeme najít tu pravou společnost, která nám pomůže zjistit, co je to láska, její výhody, nevýhody, vlastnosti a použití? Občas se nám podaří naleznout partnera, se kterým jsme velice šťastní, nic nám nechybí a myslíme si, že už víme, co to láska je, ale většinou jde jen o falešné představy a plané naděje. Někteří lidé se snaží zjistit, co je to láska tím, že často partnery střídají. Ano, je dobré si užívat, dokud to chlapům stojí....za to, ale je také třeba pomyslet na to, že při pohlavním styku nám hrozí spousta nebezpečí. Od různých nemocí (AIDS - bez čepice ani ránu) až třeba po zlomení penisu nebo natrhnutí prde... Někteří chytráci radí, ať muži dvakrát změří a až potom teprve přeříznou. Ženám se zase vtlouká do hlavy, ať se nerozdávají nadarmo. Nebo zadarmo? Teď si nejsem jistý.
Já jen chci, aby lidé věděli, že láska není jenom zábava, hry, milování, zážitky, objevování, soužití, krásné chvíle, ale také že láska může být i ničící zbraň. Spousta lidí si už kvůli lásce vzala život svůj nebo něčí jiný. Někdo psychicky unese rozchodů několik a někdo třeba jenom jeden. Láska způsobuje také nenávist, a proto je třeba dát si na ni pozor a také je třeba si dát pozor na pusu, abychom nedávali slovo láska dohromady se slovem kurwa jako skupina Krucipüsk!
Všichni byste se tedy měli zamyslet nad pojmem láska a zaujmout stanovisko, které je podle vás to správné, dříve než se ocitnete v pozici, kdy někoho budete muset opustit, nebo budete vy ten, koho někdo opouští, anebo budete stát někde mezi těmito dvěma případy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: PECEN-chleba, 20.04.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Láska je kurwaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­