ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Láska a přátelství

Co to vlastně je láska? A přátelství? Je mezi nimi nějaký rozdíl?
Na začátek bych chtěl uvést jeden krásný citát o lásce a přátelství od Charlese Caleba Coltona: "Přátelství může skončit láskou, ale láska nikdy nemůže skončit přátelstvím."

Lásku by měl znát každý již od svého narození. Naši rodiče nás milují dříve, než vůbec poznají, jací doopravdy jsme. A není přesně tohle ta pravá láska?
Oproti tomu stojí přátelství. Přátelství je něco, co si musí člověk vybojovat. Musí najít lidi, s nimiž se cítí dobře a kteří se cítí dobře i s ním.
To, jací jsme, má vliv na to, jaké máme přátele. Pokud se zajímá nějaký člověk o drogy, jeho kamarádi budou nejspíše také závislí.

S výše uvedeným citátem naprosto souhlasím a myslím si, že je pravdivý.
Když se rozejdete se svým partnerem, většinou nejste přátelé. Ale do svých přátel se zamilujete snadněji než do někoho, koho jste viděli jen jednou v životě. Se svými přáteli sdílíte společné názory a zážitky, proto není těžké se do svých kamarádů či kamarádek zamilovat. Láska k někomu, s kým jste prožili spoustu společných chvil, je přeci jen o trošku jiná než láska na první pohled. Nebo snad ne?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 30.03.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Láska a přátelstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­