ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Kvalitní školství

ŠKOLA. Pro někoho jenom slovo o pěti písmenech. Pro někoho denní peklo, které sotva přežívá. A pro někoho zase zábava v podobě spolužáků a kamarádů. Pro všechny je to ovšem něco, co nás připraví k životu, ale záleží jen na nás, jak se k tomu postavíme.

Já osobně zastávám ten názor, že lidstvo není důvodem k existenci školy, škola je důvodem k existenci nás, ale my na její důležitost přijdeme, až pro ni důležití být přestaneme. Je tu jednoduše proto, abychom mohli existovat a něco z nás bylo.

Ovšem k tomu, aby z nás něco bylo, je potřeba kvalitní školství. To tu dosud bylo a je, ale přestane zde být, pokud se začne na školství šetřit. A tyto časy jsou již tu! Však noviny se jen hemží titulky, že tam a tam se budou slučovat a rušit střední školy. Můj názor je takový, že pokud se začne šetřit tím stylem, že se budou sdružovat školy, ve kterých je kvalita výuky výrazně odlišná a zaměření je absolutně jiné, nedocílí nikdo ničeho. Chce snad někdo ušetřit na platech učitelů? Tím, že se "povyhazuje" polovina pedagogů, se ušetří maximálně opticky, ale nijak výrazné částky to určitě nebudou. Studentů bude sice na jedné škole hodně, ale není důležitější kvalita než kvantita?

Mnozí studenti ze středních škol sice neradi chodí do školy, nechtějí se učit, ale když nad tím tak přemýšlím - základní vzdělání už mají a chodí do školy prakticky "dobrovolně". Ale co jim brání vykašlat se na školu, zůstat doma? Možná rodiče, možná výčitky svědomí a vidina hezké budoucnosti. Pokud ale výuka nebude na vyšší úrovni, jak pak zvládnou dnešní státní maturitu? K čemu jim ty roky studia budou, když nepovedou k žádnému výsledku?

Takže pokud má být škola pro žáky moderní a kvalitní, má je něčím zaujmout, pobavit a hlavně něco naučit, nemělo by se na školství šetřit, protože jediní, kdo na to doplatí, budou jen studenti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kvalitní školstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)