ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.44
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Který přístroj považuji v dnešní době za nejdůležitější?

V dnešním přetechnizovaném světě by si možná někdo mohl zaklepat na čelo a zapochybovat o mém zdraví, když tu neuvedu počítač nebo mobilní telefon.
Vím, že výše zmiňované "technické hračičky" jsou důležité, konkrétně počítač není jen na hraní, ale především řídí také mnoho věcí, uchovává data a cenné informace. Ale řekněme si upřímně - považujeme je opravdu za nejdůležitější? Někdo snad ano, ale ještě před pár desítkami let neměl nikdo ani páru o nějakých "kompjůtrech” a také se dalo žít.
Proto si tedy myslím, že jeden z nejdůležitějších přístrojů byly a jsou hodiny. Člověk si to ani neuvědomuje, že? Ale kolikrát se za den podíváme na ruku, abychom zkontrolovali čas? Aha? Nebo když si hodinky náhodou zapomeneme doma v koupelně, nejraději bychom se vrátili? Třeba já si bez nich připadám pěkně nesvá.
Myslím, že vědět kolikátá odbila je dost zásadní. Proto už od nepaměti lidé hodiny různě vylepšovali. První "časoměr" měl podobu obelisku s vyznačenými kruhy pro lepší odečítání délky stínu a tím i času. Daleko přesněji ukazovaly sluneční hodiny, které používali už staří Řekové. Ale muselo svítit slunce a to byla velká nevýhoda. Sestrojovaly se tedy různé mechanické, např. přesýpací nebo vodní. Ještě dlouhá staletí se zdokonalovaly (mezi námi - některé nebyly nic moc; musely se každých pár hodin natahovat a ještě se rozcházely třeba o dvě hodiny!), pak "hlavička" Galileo Galilei vynalezl kyvadlo a tak dál, až jeden chytrý pán jménem Warren A. Morrison vymyslel hodiny, na jejichž principu pracují dnešní.
Prostě hodiny jsou skvělá věc, obzvlášť na to, abychom hlídali, jestli učitel moc nezasahuje se svým (jistě zajímavým) výkladem do drahocenné přestávky!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mary (blackdog), 04.06.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Který přístroj považuji v dnešní době za nejdůležitější?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­