ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Kritika přátel

O přátelství se dá říct, že je to vůbec nejbližší vztah, jenž se mezi lidmi může vyvinout.

Myslím si, že není moc dobré kritizovat své přátele, natož nějakým tvrdým způsobem. Z jakého důvodu je vlastně máme? Proto, aby nás někdo pochválil a držel nad vodou, když nám není zrovna nejlépe.
Na druhou stranu, kdo jiný by nás už měl kritizovat? Od přátel přeci vždy čekáme upřímnost! Chceme od nich pomoc a radu, když sami nevíme co dělat.
Pokud máme opravdové a pravé přátele, vnímáme od nich někdy jejich kritiku a připomínky i v jistém smyslu pozitivně, bereme je jako takovou dobrou přátelskou radu.
Jestliže se pustíme do takového jednání s přáteli, jsme tím dále ovlivněni my i oni. V přátelství jsou velmi důležité vzájemná úcta a respekt. Když se svým přátelům plně svěřujeme, musíme počítat i s možností jejich kritiky.

Na závěr bych ještě ráda dodala, že podle mě je přátelství hodně důležité, a to hlavně z toho důvodu, že je opravdu stálé (hovoříme-li o pravém přátelství).
Podívejme se na reálný příklad: Každé druhé manželství v České republice se rozvádí, to znamená, že asi 50 % lásky nevydrží. A za kým se jdeme poradit a ke komu vyzpovídat? Právě za nejlepším přítelem, jenž se nám snaží poskytnout radu či kritiku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: hanackakaty, 16.05.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kritika přátelMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­